خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
2

کشف گورهای جمعی کودکان در کانادا

  • 10 تیر 1400 - 11:38
کشف گورهای جمعی کودکان در کانادا

در روز مراسم ملی کشور کانادا کشف گورهای جمعی که متعلق به کودکان بود همه را متاثر کرد. این کشف موجب لغو مراسم و آیین های برگزاری روز ملی کانادا شد. به گزارش ایچنا به نقل از خبرگزاری ایران پرس؛ علاوه بر شهروندان کانادایی، رهبران و مدافعان بومیان در این کشور، از مردم خواستند به […]

در روز مراسم ملی کشور کانادا کشف گورهای جمعی که متعلق به کودکان بود همه را متاثر کرد. این کشف موجب لغو مراسم و آیین های برگزاری روز ملی کانادا شد.

به گزارش ایچنا به نقل از خبرگزاری ایران پرس؛ علاوه بر شهروندان کانادایی، رهبران و مدافعان بومیان در این کشور، از مردم خواستند به احترام اجساد بی نام و نشانی که اخیرا کشف شده اند ، جشن‌های ملی را برگزار نکنند.

هر ساله در تاریخ ۱ ژوئیه مردم کانادا و بسیاری از کانادایی های سراسر جهان به مناسبت روز ملی این کشور که سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی است و به موجب آن باعث تشکیل کشوری به نام کانادا گردید، آئین هایی را برگزار می کنند.

در هفته‌های گذشته کشف هزاران جسد کودکان در گورهای جمعی در ساختمان مدارس شبانه روزی بومیان کانادا واکنش‌های مختلفی در داخل و خارج این کشور داشته است. این کودکان سال‌ها پیش مخفیانه در گور‌هایی جمعی مدفون شده بودند.

نام مدرسه ای که گور جمعی در نزدیکی آن کشف شده است  “کاتولیک‌های سینت اوژن” عنوان شده است و در  فاصله سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۷۰  فعالیت داشته است.

این خبر کمتر از یک هفته بعد از کشف گور جمعی مربوط به ۷۵۱ کودک بومی در محوطه یک مدرسه شبانه‌ روزی کاتولیک در استان” ساسکاچوان” Saskatchewan منتشر شده است. پیش از آن نیز  یک گور جمعی  که بقایای اجساد ۲۱۵ کودک را در خود جای داده بود، در محوطه یک مدرسه سابق شبانه روزی با نام “Kamloops” در جنوب استان “بریتیش کلمبیا” کانادا کشف شده بود.

در قرن های نوزدهم و بیستم، مدارس شبانه روزی در کانادا اجباری بودند و توسط دولت و مقامات مذهبی با هدف ادغام اجباری کودکان و  نوجوانان بومی اداره می‌شدند.

بر اساس اعلام منابع خبری، در بازه زمانی سال های ۱۸۸۳ تا ۱۹۹۶، حدود ۱۵۰ هزار کودک بودمی در کانادا از خانواده‌های خود به اجبار جدا شدند و به مدارس شبانه‌روزی فرستاده شدند که کلیسای کاتولیک آن را تأسیس کرده بود.

بسیاری از این کودکان بومی در مدارس شبانه‌روزی مورد آزار جسمی و جنسی قرار می‌گرفتند و به اعتقاد بسیاری، این گونه مدارس زخم‌ها و آسیب‌های ماندگاری را برجای گذاشت که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.

تحقیقات و بررسی‌ها نشان می‌دهد که دست‌کم سه هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز بومی در بازه زمانی مذکور در مدارس شبانه‌روزی  کانادا جان خود را از دست دادند که این رقم بسیار بیشتر از دانش‌آموزان دیگر نقاط کانادا است و حتی برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که آمار واقعی دانش‌آموزان بومی که جان خود را در مدارس شبانه روزی از دست داده‌اند بسیار بیشتر از رقمی است که رسمی اعلام شده است و حتی در برخی موارد بیش از چهار هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز اعلام شده است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب