کسب مدال در فستیوال جهانی ریاضی توسط دانش‌آموز پایه اول دبستان سمای مشهد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ طناز جلالی دانش‌آموز پایه اول دبستان سمای ۴ مشهد با حضور در مسابقات جهانی آی‌مت ۲۰۲۰ علاوه بر کسب مدال طلای تیمی موفق به دریافت مدال نقره انفرادی این مسابقات شد.

سومین دوره مسابقات جهانی آی‌مت از تیر ماه سال ۹۸ و با حضور ۱۴۰ نفر از منتخبان استانی در مشهد مقدس برگزار شد که از بین شرکت‌کنندگان تعداد ۳۴ نفر برای مسابقات کشوری شیراز انتخاب شدند.

هزار و ۶۰۰ پذیرفته‌شده مرحله کشوری در شهریور ماه در شیراز در سطوح پذیرفته‌شده با هم رقابت کردند که درنهایت از بین شرکت‌کنندگان تعداد ۱۲ نفر از نوآموزان مشهدی حائز امتیاز لازم برای حضور در مرحله جهانی در تاریخ ۲۶ و ۲۷ دی ماه شدند.

مرحله نهایی و بین‌المللی این مسابقات در جزیره کیش و با حضور ۱۲ تیم از کشورهای کانادا، هند، مالزی، روسیه، عربستان، عراق، غنا، چین، استرالیا، امارات متحده عربی، عمان، افغانستان و ایران برگزار شد که تیم ایران مانند دوره قبل که در مالزی حائز رتبه برتر شده بود، در این دوره نیز موفق به کسب مقام نخست تیمی و تعداد زیادی رتبه‌های برتر انفرادی شد.

طناز جلالی دانش‌آموز پایه اول دبستان سمای ۴ مشهد نیز با حضور در این تیم علاوه بر کسب مدال طلای تیمی موفق به دریافت مدال نقره انفرادی این مسابقات شد.

«آی‌مت» یعنی «من ریاضی را دوست دارم» روشی برای آموزش مفاهیم پایه ریاضی به کودکان سه تا هفت سال است. این روش از طریق غنی‌سازی محیط آموزشی (بازی، داستان، نمایش خلاق، شعر، فعالیت‌های آموزشی گروهی و … ) مهارت‌های شناختی کودکان را افزایش می‌دهد و کودک را آماده ورود به آموزش‌های رسمی می‌کند. آموزش‌های این سیستم به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک توسط متخصصان طوری طراحی شده است که کودک در عین حالی که بازی و تفریح می‌کند، مفاهیم پایه و اصلی ریاضی را هم درک می‌کند./

 

منبع: خبرگزاری آنا

همچنین ببینید

اتصال هزار مدرسه خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمدصادق معتمدیان، شب گذشته ۶ خرداد در دیدار با مدیرکل و …