خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
2

کتاب “فیلترشکن برای ورود به دهه شصت” راهی بازار نشر شد

  • 26 مرداد 1400 - 15:22
کتاب “فیلترشکن برای ورود به دهه شصت” راهی بازار نشر شد

کتاب «فیلترشکن برای ورود به دهه شصت» نوشته سارا کنعانی به‌زودی توسط انتشارات هلال نقره‌ای منتشر و راهی بازار نشر می‌شود. به گزارش خبرگزاری ایچنا، کتاب «فیلترشکن برای ورود به دهه شصت» نوشته سارا کنعانی به‌زودی توسط انتشارات هلال نقره‌ای منتشر و راهی بازار نشر می‌شود. این‌کتاب براساس خاطرات معصومه عباسی معلم بازنشسته نوشته شده […]

کتاب «فیلترشکن برای ورود به دهه شصت» نوشته سارا کنعانی به‌زودی توسط انتشارات هلال نقره‌ای منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، کتاب «فیلترشکن برای ورود به دهه شصت» نوشته سارا کنعانی به‌زودی توسط انتشارات هلال نقره‌ای منتشر و راهی بازار نشر می‌شود. این‌کتاب براساس خاطرات معصومه عباسی معلم بازنشسته نوشته شده است.

سارا کنعانی نویسنده این‌کتاب، یک دهه فعالیت روزنامه‌نگاری در عرصه‌ سینما را در کارنامه دارد و دو جایزه ادبی داستانی تهران و ارغوان را به دست آورده است. او همچنین نویسندگی برنامه‌های تلویزیونی از جمله «رادیو هفت» را بر عهده داشته است.

کنعانی می‌گوید آن را با قالب روایی و نه داستانی نوشته و در این‌اثر، خاطرات معصومه عباسی را از سال‌های تدریس در مدارس دهه ۶۰ تهران مرور کرده است. در این‌مسیر نویسنده تلاش کرده بین دغدغه‌های نوجوانان دیروز و زنان بالغ و پخته امروز، خط و ربطی را کشف کند. این اثر به طور ویژه، دختران نوجوان امروز را خطاب قرار داده و آموزه‌هایی را برای آنها شامل می‌شود.

نویسنده کتاب در بخشی از مقدمه خود بر آن نوشته است:

«فیلترشکن، برای ورود به دهه شصت» در زمره ادبیات داستانی جای نمی‌گیرد و این شیوه پرداخت به موضوع، کاملا عامدانه بوده است. من اصراری نداشتم که حرف‌هایم را در زرورق قصه بپیچم و مطرحشان کنم. نوجوانان را افرادی با قوه درک پایین‌تر نسبت به دیگران به حساب نمی‌آورم و با آنان، همان حرفهای صریح مستقیم و جدی و تأمل‌برانگیزی را در میان می‌گذارم که به دوستان همسن‌وسال خودم می‌گویم. … در هنگام نگارش این کتاب، مهمترین چیزی که روی آن متمرکز شدم، این بود که من با مخاطبی سروکار دارم که نوجوان است اما تفاوت زیادی با خودم به عنوان یک جوان ندارد. همیشه پرهیزکرده‌ام از اینکه روایت و نثرم را برای مخاطب نوجوان، ساده و دمدستی کنم؛ چراکه عمیقا معتقدم عمق فهم و درک آنها اگر بیشتر از بزرگترها نباشد، کمتر هم نیست».

این‌کتاب با شمارگان هزار نسخه منتشر می‌شود و ابتدای شهریور به بازار می‌آید.

 

منبع:خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب