خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

کتاب «حلزون غمگینی که لاک نداشت» راهی بازار نشر شد

  • 14 آذر 1400 - 22:57
کتاب «حلزون غمگینی که لاک نداشت» راهی بازار نشر شد
«حلزونِ غمگینی که لاک نداشت» نوشته پریسا شمس توسط انتشارات پرنده آبی (واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «حلزونِ غمگینی که لاک نداشت» یکی از تازه‌ترین کتاب‌های مجموعه «داستان‌های بچه‌های آبی» و جاده غان و سروِ انتشارات پرنده آبی است؛ جاده غان و سرو مکان شکل‌گیری داستان‌های این مجموعه است. این کتاب را پریسا شمس با موضوع مهاجرت کودکان کار و از دست دادن خانه‌هایشان، فوتِ والدین به دلیل جنگ و کمک به هم‌نوع نوشته و انتشارات پرنده آبی (واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) آن را در سال ۱۴۰۰ در قطع رحلی و در ۲۸ صفحه به چاپ رسانده است.

زهرا کیقبادی هم تصویرسازی کتاب را بر عهده داشته است.

نویسنده در «حلزون غمگینی که لاک نداشت» تلاش کرده است که علاوه بر نشان دادن زندگی کودکانی که درگیر جنگ شده‌اند، تأثیرات مخرب جنگ بر زندگی و آرامش آنان و تأثیرات کمک و یاری هم‌نوع را نشان دهد.

مجموعه «بچه‌های آبی»، مجموعه‌ای است که برای کودکان با نیازهای خاص نوشته شده است؛ کودکانی که با مشکل یا کمبودی در زندگی خود مواجه شده‌اند، مانند کودکان کار، کودکانی که درگیر بیماری‌های خاص هستند، کودکان تک‌والد و… کتاب‌های این مجموعه سعی دارند زندگی کودکان با نیازهای خاص را ملموس و واقعی‌تر برای تمام بچه‌ها روایت کنند.

در شرح این مجموعه در ابتدای کتاب آمده است: «زندگی آدم‌ها مثل رنگین‌کمان است، رنگارنگ. بعضی وقت‌ها سفید، بعضی وقت‌ها سبز، بعضی وقت‌ها سرخ، بعضی وقت‌ها بنفش و گاهی هم کبود. خیلی خوب است که زندگی ما همیشه آن رنگی باشد که دوست داریم امّا خوب‌تر این است که خودمان در همه احوال آبی باشیم. آبی به رنگ آسمان. آسمانی که با همه ابرهای سفید و سیاهی که می‌آیند و می‎روند همیشه آبی می‌ماند تا پرنده‌هایی که دوستش دارند و دوستشان دارد، امید پرواز داشته باشند. درست مثل بچه‌های آبی. بچه‌هایی که با همه مشکلاتی که دارند هیچ‌وقت ناامید نمی‌شوند و دست از تلاش برنمی‌دارند.»

کتاب «حلزونِ غمگینی که لاک نداشت» با قیمت ۳۴ هزارتومان با شمارگان هزار نسخه منتشر و راهی کتابفروشی‌ها شده است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب