خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

کتاب انتظارات رهبری از جوانان و نوجوانان به چاپ بیست و دوم رسید

  • 23 آذر 1400 - 10:24
کتاب انتظارات رهبری از جوانان و نوجوانان به چاپ بیست و دوم رسید
چاپ بیست و دوم کتاب «توقف ممنوع» با محتوای ویژگی‌های دوران نوجوانی و جوانی و همچنین انتظارات مقام معظم رهبری از جوانان و نوجوانان توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، کتاب «توقف ممنوع» با محتوای ویژگی‌های دوران نوجوانی و جوانی و همچنین انتظارات مقام معظم رهبری از جوانان و نوجوانان به‌تازگی توسط انتشارات شهیدکاظمی به چاپ بیست و دوم رسیده است.

این‌کتاب مجموعه‌ای گردآوری شده از انتظارات مقام معظم رهبری از جوانان و نوجوانان به کوشش اسماً حیدری است. در این کتاب در سه فصل مجزا بیانات ایشان درباره جوانان پرداخته شده است. فصل اول شامل بیان ویژگی‌های نوجوان و جوان ایرانی و فصل دوم شامل انتظارات مقام معظم رهبری از نوجوان و جوان ایرانی در راستای حرکت علمی و فصل سوم شامل توصیه‌ها و انتظارات ایشان از اجتماع، مدرسه و دانشگاه و تبیین وظایف آنان است. این کتاب به تازگی به چاپ بیست و دوم رسیده است.

قطعاً آنچه نگاشته شده همه ظرافت‌های کلام معظم له را نداشته است و در عمق کلام ایشان مفاهیم و اندیشه‌هایی بیش از این مکتوب است ولی تمام سعی این بوده است که بدون کمترین دخل و تصرفی آنچه پیرامون این مباحث در طی سال‌های (۱۳۶۸ تا ۱۳۸۹) بیان شده است، گردآوری و با یک سیر منطقی تبدیل به یک مدل مفهومی شود. در پایان کتاب نمودار از چکیده مطالب مربوط به هر کلیدواژه مطرح شده است.

در بخشی از کتاب مورد اشاره می‌خوانیم:

«جوانان در هر برهه‌ای از تاریخ کشورها و ملت‌ها، می‌توانند یکی از مهم‌ترین مراکز سعادت یک ملت باشند. علت هم این است که جوان از طهارت فطری برخوردار است. جوان، پاک و ناآلوده است. آلودگی‌هایی که در طول زندگی به سراغ انسان‌ها می‌آید و زنجیرهایی بر دست و پای روح آنان می‌بندد و آنان را از حرکت و عروج و تکامل باز می‌دارد، در مورد جوانان یا وجود ندارد و یا بسیار کم است. جوان، مهبط لطف پروردگار است و در بسیاری موارد دل او محل جلوه عنایات ویژه الهی است. جوانان باید قدر این موهبت را بدانند. صفایی که می‌تواند روح انسان به دست بیاورد و با آن از لایه‌های گرفتاری مادی و آلودگی‌ها و پلیدها عبور کند و دامن خود را پاک نگه دارد، در جوانان بیش از همه انسان‌هاست. (۷۴/۸/۱۰ در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان)»

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب