کانون گیلان با «حالِ خوش خواندن» به استقبال هفته کتاب‌می‌رود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های بیست ‌و‌ هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی این نهاد از ۲۳ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸ خبرداد.

اسفندیارضیائی با اعلام این خبرگفت: ویژه‌برنامه‌های این روز‌ها با شعار«حال‌خوش‌خواندن» درتمامی مراکز فرهنگی هنری این نهاد برگزار‌می‌شود و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی درمیان نسل کودک و نوجوان، از اهداف فعالیت‌های بیست‌ و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی به‌شمار‌می‌رود.
مدیر‌کل کانون استان گیلان هم‌چنین ارتقای سطح مهارت‌های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سواد‌ِخواندن و افزایش گستره‌‌ی دید و عمق‌بخشی به نگاه آینده‌سازان در سایه کتاب‌خوانی و نقد کتاب را از دیگر اولویت‌های برنامه‌ریزان برشمرد و این فعالیت‌ها را گامی در مسیر نیل به اهداف کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان دانست.
ضیائی درعین‌حال به‌ تشریح فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان گیلان در هفته کتاب و کتاب‌خوانی پرداخت و «دعوت از مدارس و برپایی کارگاه‌ فعالیت‌های کتاب‌محور»، «برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب‌محور» و «اجرای برنامه‌‌ کتاب‌خانه‌های پستی، سیارشهری و روستایی کانون در مناطق کم‌برخوردار» را ازجمله این برنامه‌ها خواند.
این مدیر فرهنگی درهمین حال، «دعوت از فعالان عرصه‌ی کتاب و کتاب‌خوانی» و «ایجاد فرصت‌ هم‌نشینی کودکان و نوجوانان با صاحبان قلم و اندیشه» را از اولویت‌ها عنوان‌کرد و از«برگزاری نشست تخصصی مربیان فرهنگی کانون با حضور نویسندگان» خبرداد.
«برگزاری نشست تخصصی مشترک و مشارکت با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برپایی نمایشگاه استانی کتاب»، «تجلیل از ارایه‌دهندگان طرح‌های برگزیده در حوزه بسط و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی» و «قدردانی از مربیان و اعضای کتاب‌خوان»، ازدیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون است که درسخنان اسفندیارضیائی مورد توجه قرارگرفت.
او هم‌چنین اشاره‌ای به رسالت‌ کانون در ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی
داشت و با اشاره به فعالیت‌های مراکز فراگیر کانون در شهرستان‌های رشت و رودسر گفت: تشویق و ترغیب کودکان با نیاز‌های ویژه و اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور برای آنان از برنامه‌هایی نیزدر دستورکارقراردارد.
قدردانی از تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد همراه با کانون و دعوت از مخاطبان برای شرکت در فعالیت‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان، پایان‌بخش سخنان اسفندیارضیائی بود.
شایان ذکر است، «کتاب و پایتخت کتاب ایران»، «کتاب‌خانه، کانون فرهنگی محله، «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار»، «وقف کتاب، ترویج کتاب‌خوانی»، «مدرسه کتاب محور، دانش‌آموز کتاب‌خوان»، «کودک، کتاب، آینده»، «کتاب، مبنای تمدن»، «کتاب، رسانه و فضای مجازی» و «کتاب‌فروشی، پاتوق فرهنگی» عناوین روزهای هفته کتاب و کتاب‌خوانی است که از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸در سراسر کشور برگزار‌می‌شود./

 

منبع:دیارمیرزا

همچنین ببینید

 ابتلا به بیماری ژنتیکی قلب به معنای پایان ورزش برای ورزشکاران نوجوان نیست

 ابتلا به بیماری ژنتیکی قلب اغلب به معنای پایان ورزش برای ورزشکاران نوجوان است اما …