کانون پرورش فکری کودکان ونوجوان باید در جشنواره بین المللی فیلم کودک محور اصلی باشد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، حجت الاسلام محمد تقی نقدعلی درحاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در دیدار با سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون گفت:کانون پرورش فکری جایگاه بسیار بالایی دارد و مجموعه کانون پرورش فکری، می تواند از ظرفیت ها و نخبگان آموزش و پرورش نیز برای اجرای برنامه ها و استعدادیابی به خوبی استفاده کند.

وی در ادامه با بیان اینکه کانون پرورش فکری باید از ظرفیت جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان بهره ببرد افزود:کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان باید در برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان محور اصلی باشد و نبض کار را به دست بگیرد.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مناطق حاشیه نشین و محروم ضرورت فعالیت های فرهنگی وجود دارد گفت: استفاده از ظرفیت هایی مانند واحدهای سیار کانون پرورش فکری در این زمینه بسیار مهم و کارگشا است.

حجت الاسلام نقدعلی به صحبت های رهبر معظم انقلاب پیرامون ایجاد اشتغال و حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید اشاره کرد و گفت: در این زمینه می توانیم با آموزش صنایع دستی به کودکان و نوجوانان از سنین کم، اقدام به فرهنگ سازی کنیم و مباحث اشتغال و کالای ایرانی را به آنها آموزش دهیم.

هم چنین کانون باید در زمینه اجرای برنامه ها و آموزش های دینی و مذهبی بیش از پیش گام بردارد.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس یازدهم ادامه داد: برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه برنامه هایی همچون آموزش های دینی و مذهبی کودکان و نوجوانان را در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان بیمه می کند و کانون پرورش فکری باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کند.

ایشان به اهمیت آموزش های غیر مستقیم در حیطه   پرورش فکر و روان کودکان و نوجوانان توسط کانون اشاره کرد و گفت: کانون پرورش فکری باید در این راستا از ابزاری همچون تولید محتوا به ویژه تولید آثار پویا نمایی برای کودکان و نوجوانان با رویکرد دینی و مذهبی و آموزشی بیشتر بهره جوید.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه در منطقه سه اصفهان به زودی سینمای کودک و نوجوان برای اکران فیلم و نمایش راه اندازی می شود خاطر نشان کرد:این امر برای اولین بار است که در کشور رخ می دهد.

سید محمد قلمکاریان در ادامه پیشنهاد تشکیل فراکسیون کودک و نوجوان در مجلس شورای اسلامی را مطرح کرد و گفت: این فراکسیون با هدف گسترش دامنه ارتباط مستقیم و بی واسطه کودکان و نوجوانان با نمایندگان مجلس و به عنوان ابزاری برای بیان نیازهای کودکان و نوجوانان برای ابراز خواسته های خود و به منظور دیده شدن در برنامه های کلان و سیاست های کشوری می تواند بسیار با اهمیت و تاثیرگذار باشد.

وی همچنین به تشکیل شورای سیاست گذاری حوزه کودک و نوجوان در استان اصفهان با محوریت کانون پرورش فکری اشاره کرد و گفت: این شورا با حضور نخبگان و صاحب نظران در استان با هدف هم افزایی بین دستگاه ها ونهادهایی که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می کنند و با رویکرد برنامه ریزی و آگاهی بخشی، بررسی و تحلیل وضعیت موجود و ترسیم نقش راه برای بسترسازی در راستای تحقق گام دوم انقلاب گام های موثری را بردارد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برگزاری جلسات اتاق فکر با حضور کودکان و نوجوانان به منظور شناسایی انتظارات و نیازهای آنان را از جمله مهمترین اهداف پیشروی این کانون برشمرد./

همچنین ببینید

فیلم کوتاه ” آبی نیست ” به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم کودکان آتن – یونان راه یافت

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی …