کار تمیز فرهنگی در مناطق محروم دزفول

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ گاهی حرکاتی صورت می گیرد که مانند یک نور و یا شاید مانند یک کورسوی امید باشد در برهوت عدم مطالعه و کتاب نخوانی حرکاتی که هر چند شاید با ذره بین باید دنبال آنها گشت اما وقتی به آن رسیدی باید اتفاقا این قبیل حرکات را بزرگنمایی کنی و این کنشهای خودجوش فرهنگی را زیر چتر و بال حمایت قرار دهی.

در همین حوالی دزفول و در روستاهای این شهرستان که مدتها است فرهیختگان و یا شاید بهتر است عنوان کرد دغدغه مندانی را می توانی پیدا کنی که برایشان جوشش فرهنگی مهم است؛ برایشان کتاfخوانی مهم است، برایشان نسل آینده مهم است و حاضر هستند هر اقدامی صورت دهند تا ورقی از کتابی خوانده شود و در این باره کودکان و نوجوانان انس بیشتری با کتاب پیدا کنند.

سعیدگل گل مسول کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهرستان دزفول در این باره، اظهار داشت: در حال حاضر کتابخانه سیار روستایی به ارائه خدمات فرهنگی هنری و ادبی به کودکان و نوجوانان در مناطق محروم شهرستان دزفول می‌پردازد.

وی افزود: ناوگان کتابخانه سیار روستایی از سال 94 افتتاح شده بود که با پیگیری‌های انجام شده نوسازی ناوگان کتابخانه سیار روستایی شهرستان دزفول  انجام شد.

گل گل با بیان اینکه مطالعه سبب افزایش ظرفیت حافظه می‌شود، افزود:  فضاهای فرهنگی بستر پرورش استعدادها در جامعه را فراهم می‌کند.

مسول کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهرستان دزفول، با بیان اینکه نباید از محیط‌های روستایی که فاقد مرکز کتاب هستند غافل شد گفت: این ناوگان اولین کتابخانه سیار روستایی دزفول است.

وی درباره فعالیت‌های کتابخانه سیار گفت: فعالیت‌هایی شامل نقاشی، سفالگری، کتابخوانی، قصه گویی ،نمایش است که  توسط مربی فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارائه داده می‌شود.

گل گل با بیان اینکه کتاب‌ها به صورت دوره‌ای در اختیار کودکان و نوجوانان قرار داده می شود، افزود: این کتابخانه بیش از 20دبستان و حدود 1200 دانش آموز را تحت پوشش خود قرار داده است./

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …