کارگاه آموزشی«کودک و تغذیه‌سالم» درکانون بندرانزلی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این کارگاه آموزشی به‌بهانه هفته ملی بسیج همگانی تغذیه و با همکاری شبکه‌ بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی برگزارشد.

برپایه‌این گزارش، کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی نیز به‌عنوان مدرس در این کارگاه آموزشی حضورداشت و با ترسیم هِرم غذاهای سالم برای حاضران، اهمیت و نقش تغذیه‌ مناسب را در سلامت انسان و پیش‌گیری از بیماری‌ها خاطرنشان‌کرد.

حامد مرتضی‌پور، در این میان نگاهی به آسیب‌های ناشی از مصرف بی‌رویه غذاهای حاضری(فست‌فود) داشت و با بیان این‌که علت بسیاری از بیماری‌ها،  الگوی غذایی نامناسب،  مصرف زیاد قند و نمک وچربی است، افزود: تغذیه نادرست، علت اصلی اضافه وزن و چاقی، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و برخی سرطان‌ها به‌شمارمی‌رود و مصرف سبزی، میوه‌ها، غلات، گوشت‌سفید و حبوبات، در پیش‌گیری از این آسیب‌ها نقش به‌سزایی ایفامی‌کند.

میهمان این برنامه هم‌چنین، ورزش و تفریح سالم را از راه‌های حفظ سلامتی جسمی و روحی انسان ‌دانست و با ضروری‌خواندن پیروی از رژیم‌ غذایی مناسب و اجرای مسابقه‌ حضوری، به کودکان توصیه‌کرد تا برای داشتن جامعه‌ای سالم و بالنده، از امروز برای سلامت خود برنامه‌ریزی مدونی داشته‌باشند.

گفتنی‌است، بسیج ملی آموزش همگانی‌تغذیه، از ۱۴ تا ۳۰ ماه دی ماه ۱۳۹۸ تلاشی ویژه برای کاهش مصرف قند، نمک و چربی در سراسر کشور خواهدداشت و با شعار ( ۱،۲،۳ غذای سالم)، در این مسیرحرکت‌می‌کند.

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …