چین آماده همکاری با ایران در زمینه انتشار کتاب کودک است

مدیرعامل نشر «آناناس» چین که در زمینه انتشار کتاب کودک فعالیت دارد با اشاره به اینکه این انتشاراتی دارای همکاری مناسبی با ناشران ایرانی در عرصه های مختلف از جمله کتاب کودک است اظهار کرد آماده همکاری با ایران در زمینه انتشار کتاب کودکان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ایچنا؛ «چن نن» روز یکشنبه در گفت و گویی برنامه های همکاری در عرصه انتشار کتاب کودک با ایران را تشریح کرد و گفت: انتشارات آناناس در سال های اخیر در جشنواره ها و نمایشگاه های مرتبط با کتاب از جمله کتاب کودکان مشارکت فعالی داشته است.

وی گفت که ایران خوشبختانه دارای آثار بسیار غنی در این زمینه است و انتشار کتاب کودک در ایران از عرصه های بسیار مقبول و پیشرفته محسوب می شود و دارای اساس و زیربنای مناسبی است.

او تصریح کرد: ما در تلاش هستیم تا از تجربیات ایران در زمینه انتشار کودکان و نوجوانان بیاموزیم در ۵ سال گذشته خودمان نیز تلاش هایی در این عرصه داشته ایم و انتشار کتب کودکان روز به روز از مقبولیت بیشتری در چین برخوردار شده است.

ناشر چینی درخصوص راه ابریشم جدید و ظرفیت های این مسیر برای افزایش همکاری های دو کشور هم گفت: راه ابریشم محفلی نه فقط برای گسترش همکاری های اقتصادی بلکه امور فرهنگی و هنری است و دو کشور باید از این ظرفیت استفاده کنند.

«چن» تصریح کرد: شرکت های چینی می توانند برای توسعه این مسیر از انتشار آثار استفاده کنند کتاب های ایرانی و آثار این کشور نیز ارتباطات با چین را بخوبی تشریح می کند و همزمان دارای داستان های بسیار مطلوبی است که می توان آنها را به جامعه چین معرفی کرد.

این فعال حوزه فرهنگی از اشتراکات فرهنگی به عنوان ظرفیت مهم و بزرگی برای استمرار همکاری فرهنگی میان ناشران ایرانی و چینی نام برد و اظهار امیدواری کرد فرهنگ شرقی که در آثار هر دو کشور تجلی یافته است به عنوان یک وجه اشتراک نقش بزرگی در تقویت روابط فرهنگی دو کشور ایجاد کند.

وی با اشاره به شرکت انتشارات خود در نمایشگاه کتاب کودک تهران و همچنین مشارکت چندین انتشاراتی از ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب پکن گفت این نوع تعاملات بستر آشنایی و همکاری میان انتشاراتی های دو کشور را بیش از گذشته فراهم می کند.

«چن» اظهار کرد یکی از برنامه های انتشارات آناناس ترجمه کتب نویسندگان ایرانی به چینی و برعکس است و در این راه برپایی نمایشگاه هایی بین المللی کتاب یکی از ظرفیت های مهم برای تقویت این روابط است.

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

عشق ؛حوصله و تجربه رمز موفقیت در سینمای کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ یک فیلم‌ساز کودک و نوجوان معتقد است که کسانی در …