خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
2

چوپان باسواد و پای گوسفندان

  • 05 تیر 1400 - 16:02
چوپان باسواد و پای گوسفندان

چوپان با سواد و پای گوسفندان در دیاری چوپانی به همراه فرزندش به چرا می رفت. هنگام غروب و بازگشت، فرزند باهوش چوپان شمارش گوسفندان را انجام می داد، تعداد و شرایط را به پدر گزارش می کرد و از این طریق در چوپانی کمک پدر بود. روزگارسپری شد و پسر بزرگ شد و عزم […]

چوپان با سواد و پای گوسفندان

در دیاری چوپانی به همراه فرزندش به چرا می رفت. هنگام غروب و بازگشت، فرزند باهوش چوپان شمارش گوسفندان را انجام می داد، تعداد و شرایط را به پدر گزارش می کرد و از این طریق در چوپانی کمک پدر بود.

روزگارسپری شد و پسر بزرگ شد و عزم ترک دیار کرد تا بتواند در شهر مدرکی کسب کند و باسواد شود. بعد از گذشت چند سال که پسر دیگر باتلاش و پشتکار با سواد شده بود به خانه بازگشت تا در خدمت پدر باشد و از آموخته هایش برای کمک به پدر استفاده کند.  پدر نیز خوشحال و مسرور همچون زمان کودکی از پسر خواست در شمارش گوسفندان به او کمک کند. پسر نیز با اشتیاق و غرور قبول کرد.

گوسفندان یکی یکی وارد آغل می شدند تا اینکه آخرین گوسفند هم وارد شد اما همچنان پسر در حال شمارش بود. انگار پسر نتوانسته بود آنها درست بشمارد، بنابراین از پدر خواست مجدد آنها را به بیرون برگرداند تا دوباره وارد آغل شوند. اما این بار هم نتوانست تعداد درست گوسفندان را متوجه شود. بار سوم هم این کار را انجام داد. نصف شب شده بود پدر کلافه شد و عصبانی از پسرش پرسید: قبلا دقیق گوسفندان را می شمردی و آمارشان را به من می دادی جریان چیست که تا نصف شب همچنان در حال شمردن آنهایی؟

پسر گفت: آخر پدر، قبلا سواد نداشتم، تقسیم و ضرب بلد نبودم اما الان باسواد شده ام و از علم خود استفاده می کنم. پای گوسفندان را می شمارم و بر ۴ تقسیم می کنم . اما نمی دانم چرا درست در نمی آید؟؟؟!!!!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب