چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم و سومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان، عصر پنجشنبه ۱۲ دی ماه با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در محل دائمی نمایشگاه‌های قم واقع در خاکفرج برگزار شد.

بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران استان، سیدمحمود حسینی رئیس تعاونی ناشران استان، هادی قبادی مسئول دفتر نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه های ملی در استان، حجت الاسلام امیر عطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، روح الله کریمی رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسئولان و فعالان عرصه کتاب در این مراسم حضور داشتند.

حمید خرمی گفت: بالغ بر ۵۷۰ ناشر برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده بودند اما به سبب کمبود زیرساخت‌ها در نهایت حضور ۳۴۱ ناشر در نمایشگاه قطعی شد که در ۲۴۰ غرفه و در دو سالن مجزا ساماندهی شده‌اند و بالغ بر ۹۰ هزار عنوان کتاب را عرضه می‌کنند.

وی گفت: کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه در موضوع‌های ادبیات، تاریخ و فلسفه، هنر، پزشکی، حقوق، کتب دانشگاهی، زبان، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، روانشناسی و حوزوی است.

رئیس اتحادیه ناشران افزود: حضور ناشران برجسته کشور در نمایشگاه کتاب از جمله ویژگی‌های ممتاز این نمایشگاه است و از روز شنبه نشست‌های تخصصی در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

در کنار نمایشگاه کتاب استان قم، سومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در سالنی مجزا برپا شده و ۳۴ ناشر برجسته کودک و نوجوان در آن حضور دارند.

برای تسهیل در خرید کتاب از نمایشگاه توسط مردم، با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون تومان در قالب بُن کارت خرید ازسوی بانک عامل نمایشگاه اختصاص یافته است که در ایام برپایی نمایشگاه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد که با احتساب تخفیف ۱۰ درصدی ناشران جمعا ۳۰ درصد تخفیف برای علاقه‌مندان محسوب خواهد شد.

بازید عمومی از چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم از جمعه ۱۳ دیماه لغایت ۲۰ دیماه دایر خواهد بود و علاقه‌مندان هر روز از ساعت ۱۵ الی ۲۲ می‌توانند از نمایشگاه بازدید کنند./

 

 

همچنین ببینید

نفرات برتر تور جهانی تنیس نوجوانان معرفی شدند

 نفرات برتر تور جهانی تنیس آی تی اف جونیورز به میزبانی اصفهان معرفی شدند. به …