پیش بینی تحصیل دو هزار و 100 نفر در مدارس از راه دور

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ موسی دادی زاده سرخائی گفت: در سال تحصیلی آینده، چهار مدرسه به جمع 32 آموزشگاه فعال از راه دور استان هرمزگان افزوده می شود.

وی افزود: با توجه به افزایش این چهار مدارس و مطابق تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش، پیش بینی تحصیل قریب به دو هزار و 100 دانش آموز را در مدارس از راه دور استان را داریم.

دادی زاده به پایش و نظارت کیفیت مدارس از راه دور استان اشاره کرد و بیان داشت: مطابق بخشنامه ارسالی به مدارس از راه دور استان، الکترونیکی کردن تمامی این مدارس در سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: تا کنون 24 مدرسه از جمع 32 فعال استان الکترونیکی شدند و همچنین الزام الکترونیکی بودن یکی از شروط در صدور مجوز برای مدارس تازه تأسیس است.

دادی زاده، طرح نظارت درون استانی بر مدارس از راه دور استان مطابق فرم های نظارتی وزارت و نیز تشکیل کارگروه استانی با هدف نظارت دقیق بر روند فعالیت های آموزشی و پررشی از دیگر راهکار های کیفیت بخشی به مدارس از راه دور هرمزگان برشمرد.

این مسئول به بیان اینکه مدارس از راه دور می توانند در افزایش نرخ سوادآموزی استان نقش آفرینی کنند، تصریح کرد: طرح ” آبا” در راستای پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مدارس از راه دور راه برنامه ریزی شده است که انعطاف در مکان تحصیل و نیز  تنظیم تحصیل متناسب با وضعیت دانش آموزان از شرایط ویژه این طرح بشمار می رود./

منبع: خبرگزاری برنا

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …