خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

پیشی گرفتن سرعت مدرسه‌ سازی نسبت به «افزایش جمعیت»

  • 20 آذر 1400 - 13:23
پیشی گرفتن سرعت مدرسه‌ سازی نسبت به «افزایش جمعیت»
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: پرونده مدارسی که نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند، باید بسته شود و اراده کافی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مهراله رخشانی مهر؛ در سفر یک‌روزه به استان مرکزی و در بازدید از پروژه های آموزشی در دست ساخت بخش سربند شهرستان شازند، با اشاره به روند افزایشی اعتبارات دولتی و مشارکت های خیرین در استان مرکزی همگام با سراسر کشور، طی سال‌های اخیر، گفت: اولویت ما تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و پروژه‌های خیرساز است و باید در این زمینه اهتمام جدی صورت گیرد تا این پروژه‌ها زودتر به بهره برداری برسند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به کاهش ۱۰.۵ درصدی مدارس فرسوده در پنج سال گذشته، تصریح کرد: پرونده ۱۹.۵ درصد مدارسی که نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند، باید بسته شود و اراده کافی در این زمینه وجود دارد.

رخشانی‌مهر با بیان این که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به وِیژه چندسال اخیر اقدامات مثبتی در امر مدرسه سازی روی داده است، افزود: اگرچه جمعیت دانش آموزی کشور در این بازه زمانی رشد فزاینده داشته است اما افزایش ۳.۵ برابری سرانه فضای آموزشی کشور، در واقع بدین معناست که سرعت ساخت و ساز مدارس نسبت به رقم افزایش جمعیت نیز پیشی گرفته است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اعتبارات تجهیزات هنرستانی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تخصیص‌های انجام گرفته به زودی اعتبارات این بخش نیز ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در جریان این سفر، از پروژه‌های «مدرسه شهید عابدی شازند»، «مدرسه جوادیه روستای برج چشمه محمود»، «مدرسه شهید آجرلو روستای لوزدر علیا» و «مدرسه سبحان روستای قلعه نو در بخش سربند» بازدید به عمل آمد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب