«پژوهش برای کودک و نوجوان» بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ هشتاد و یکمین نشست «ترویج خواندن» با موضوع «پژوهش برای کودک و نوجوان» دوشنبه، 25 آذر ساعت 14 در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.سلسله نشست های  «ترویج خواندن» دوشنبه آخر هر ماه به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

 

در این نشست دکتر جاوید سرایی و اقبال قاسمی پور در مورد مباحثی همچون اهمیت پژوهش برای کودان و نوجوانان، سواد پژوهشی، تفکر انتقادی، نگاه پژوهشی و آموزش پژوهش به مربیان  به سخنرانی می پردازند.

 

دکتر جاوید سرایی پزشک ، محقق، کارشناس پژوهش و نویسنده است. چگونه مقاله علمی بنویسیم،چگونه فراگیران را پژوهش‌گر تربیت کنیم، ترانه های کودکانه و سرود کوهستان از جمله کتابهای سرایی است.

 

اقبال قاسمی پویا دکترای تاریخ و  فلسفه آموزش و پرورش دارد. وی نویسنده، مترجم، مدرس دانشگاه و پژوهشگر است. راهنمای عملی پژوهش در عمل، راهنمای معلمان پژوهنده و آموزش در نیکاراگوا از جمله آثار قاسمی پویاست.وی تاکنون کارگاه هایی زیادی با محوریت پژوهش برگزار کرده است. قاسمی پور معتقد است، راه خود پرورشی از پژوهش می گذرد و برای پرورش صحیح کودک و نوجوان ابتدا باید پرورش خود را در نظر داشته باشیم . وی برخورداری از خلاقیت، داشتن هدف، مطالعه ، برنامه ریزی و مهارت را از ویژگی های یک پژوهشگر خوب می داند./

 

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

قهرمانی تیم فوتبال سپاهان در لیگ برتر نونهالان کشور

اصفهان تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان با شکست تیم آکادمی فوتبال کیا قهرمان لیگ برتر …