خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

پویانمایی «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر»

  • 25 مهر 1400 - 14:19
پویانمایی «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر»
پویانمایی کوتاه «باد‌های پاییزی، باد‌های بهاری و دو کبوتر» به کارگردانی آقای صادق جوادی به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان «کینو دیسی» رومانی راه پیدا کرد.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ این فیلم در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود همراه با ۱۱ فیلم دیگر از کشور‌های اسپانیا، رومانی، ایتالیا، فرانسه، ایران، بریتانیا، مصر، روسیه و آرژانتین در گروه فیلم‌های منتخب کودکان ۹ تا ۱۲ به نمایش گذاشته می‌شود.
پویانمایی «باد‌های پاییزی، باد‌های بهاری و دو کبوتر» بر اساس کتابی با همین نام نوشته آقای احمدرضا احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده است.
دختری است که منتظر رسیدن یک نامه است. کبوتر نامه را به دست دختر می‌رساند، اما اتفاقاتی در راه است.
جشنواره بین‌المللی کودکان «کینو دیسی» بزرگ‌ترین جشنواره جنوب شرق اروپا برای کودکان است که از سال ۲۰۰۹ تأسیس و هر ساله در شهر بخارست کشور رومانی با حضور کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
فیلم‌های کوتاه راه یافته به مسابقه در این جشنواره در پنج گروه سنی ۳ تا ۶ ساله، ۶ تا ۹ ساله، ۹ تا ۱۲ ساله، ۱۲ تا ۱۵ ساله و ۱۵ تا ۱۸ ساله رده‌بندی شده‌اند.
در بخش جنبی این دوره از جشنواره سه کارگاه آموزشی با موضوع‌های آموزش بازیگری تئاتر، قصه‌گویی، آموزش استاپ موشن و دو کارگاه بازیافت مواد دور ریختنی به صورت آنلاین و رایگان برگزار می‌شود.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان «کینو دیسی» از ۲۸ مهر تا ۹ آبان ۱۴۰۰ (۲۰ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۱) در کشور رومانی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب