پوشش 554 هزار دانش آموز خوزستانی در طرح سلامت دهان ودندان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی در آیین افتتاحیه طرح سلامت دهان و دندان اظهار کرد: این طرح همه ساله به منظور پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی اجرا می شود و امسال در استان خوزستان  554 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید تراپی قرار می گیرند.

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش خوزستان با بیان اینکه در طرح سلامت دهان ودندان سه هدف آموزش، پیشگیری ودرمان دنبال می شود، افزود: در مدت اجرای طرح  والدین، معلمین ودانش آموزان آموزش های لازم را می بینند ودر بحث پیشگیری نیز شناسنامه الکترونیک سلامت دهان ودندان برای دانش آموز صادر می شود تا جزئیات نیازهای درمانی برای تصمیمات بعدی ثبت شود.

معزی با اشاره به اینکه این طرح از آغاز سال تحصیلی شروع شده است، گفت: در روستاها بهورزان به عنوان نیروهای بهداشتی آموزش دیده و در شهرها مراقبین سلامت دهان ودندان در مدارس این طرح را اجرا می کنند.

معاون تربیت بدنی وسلامت با تاکید بر اینکه  مرحله اول وارنیش فلوراید تراپی آبان ماه وآذر ماه و مرحله دوم آن فروردین واردیبهشت ماه سال آینده انجام می شود، گفت: برنامه های پیشگیرانه به میزان ۳۵ تا ۴۵ درصد سبب کاهش پوسیدگی دندان می شود./

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …