پوشش بیش از 120هزار دانش آموز استان همدان در طرح آهن یاری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، عبدالله جعفری گفت: بیش از 950 هزار قرص ویتامین  Dو یک میلیون و 800 هزار قرص آهن در سال تحصیلی 98-97 در بین دانش آموزان متوسطه اول و دوم استان توزیع شده است.

   جعفری هدف اصلی این طرح  را ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از کم خونی و فقر آهن در نسل آینده ساز ایران اسلامی ذکر کرد و افزود: این مهم با همکاری آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در سطح ملی و در استان ها و شهرستان ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت با ادارات آموزش و پرورش و مدارس میسر خواهد شد.

   وی خاطرنشان کرد: در کنار اجرای این طرح، آموزش تغذیه سالم در مدارس توسط کارشناسان تغذیه مراکز بهداشت برای والدین و دانش آموزان و همچنین توزیع بسته های آموزشی در مدارس از دیگر برنامه های تکمیلی است که برای کنترل و پیشگیری از کم خونی اجرا می شود .

   معاون تربیت بدنی و سلامت استان با بیان این که در استان همدان نزدیک به 120 هزار دانش آموز دختر و پسر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند، ابراز امیدواری کرد: با اجرای کامل این طرح دانش آموزان با سلامتی و نشاط کامل در کلاس های درس حضور یابند./

همچنین ببینید

کودکانی که به کووید-۱۹شدید مبتلا نمی‌شوند

 فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی و بیماری‌های تنفسی از عوامل شایع پرخطر در ابتلا …