پنج هزار سرویس مدرسه در کرمانشاه فعال است

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه اعلام کرد که در سال تحصیلی ۹۹_۹۸ بیش از پنج هزار سرویس مدرسه کار جابجایی دانش‌آموزان را انجام می‌دهند.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «سجاد سلیمانی» گفت: سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تاکنون بیش از پنج هزار برچسب برای سرویس های مدارس چاپ کرده و به رانندگان خودروهایی موردنظر داده است.

وی تأکید کرد: با توجه به راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای ساماندهی سرویس‌های مدارس انجام شده است، تا والدین با ثبت نام در سامانه سپند با رصد زمان رفت و برگشت دانش آموز خود با آرامش خاطر بیشتری فرزندان خود را راهی مدرسه کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه افزود: ۱۲ اکیپ گشت و بازرسی با همکاری پلیس راهور برای نظارت مستمر و بازرسی از سرویس مدارس فعالیت خود را آغاز کرده اند.

سلیمانی یادآورشد: از ماه گذشته ۶۵ شرکت‌ مجاز حمل و نقل درون شهری به نواحی سه گانه اداره کل آموزش و پرورش اعلام و در این مسیر همکاری لازم با کارگروه ماده ۱۸ آموزش و پرورش در شروع سال تحصیلی انجام شده است.

به گفته وی، در سال جاری ۲۴ درصد هزینه نرخ کرایه سرویس مدرسه نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و نرخ سرویس مدرسه براساس نوع خودرو اعلام شده محاسبه می‌شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای چهار هزار و ۶۰۰ مدرسه است که از این تعداد ۲ هزار و ۴۱۷ مدرسه مختص دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است که ۱۷۶ هزار دانش‌آموز دارد.

۳۵۰ هزار دانش‌آموز و ۲۷ هزار معلم در سال تحصیلی جدید راهی پنج هزار و ۷۰۰ کلاس درس استان کرمانشاه شدند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …