پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه در قزوین

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان در پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه با بیان این مطلب گفت: بیشتر مدارس استان نمازخانه دارند، اما از مجموع هزار و ۲۳۳ مدرسه استان، ۱۲۳ مدرسه فاقد نمازخانه هستند.
خیراله رحمانی با بیان اینکه در ٩٧ درصد مدارس نماز جماعت اقامه می‌شود، افزود: ٧٠ درصد مدارس از حضور ائمه جماعت محروم اند.
وی شعار اجلاس را «نماز و مدرسه» عنوان و اضافه کرد: آینده سعادتمند در گرو مدرسه سالم است و برای داشتن دانش آموزان مومن و مسئولیت پذیر، باید به نماز و مدرسه توجه ویژه کنیم.
رئیس ستاد اقامه نماز استان هم گفت: این اجلاس در تمام شهرستان‌های استان برگزار شده و همچنین در تمام مدارس نشست مدیران و معلمان با محور نماز برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام سید قریش موسوی با اشاره به برگزاری ٢٠٠ نشست با دانش آموزان و ١٠٠ نشست با والدین افزود: تلاش می‌کنیم موضوعات اجلاس نماز در روستا‌ها نیز مطرح شود.
وی با تاکید بر ضرورت رفع کمبود نمازخانه در مدارس هم گفت: ٢٠٠ مدرسه در استان نمازخانه ندارند و مسئولان آموزش و پرورش باید برای این موضوع چاره اندیشی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین هم در این مراسم گفت: نماز، شالوده جامعه را می سازد و همه ابعاد دین و اجتماع، به این ستون استوار است.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی افزود: اگر می خواهیم فرزندان امیدوار و بانشاط داشته باشیم، باید بدانیم این امر بر پایه اقامه نماز امکانپذیر است.
در پایان این مراسم از فرهنگیان فعال در اقامه نماز تجلیل شد./

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …