خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

پناهجویان در سرمای کشنده مرز بلاروس و لهستان

  • 29 آبان 1400 - 10:20
پناهجویان در سرمای کشنده مرز بلاروس و لهستان
سازمان‌های حقوق بشری و امدادی هشدار داده‌اند که با پایین آمدن دما احتمال اینکه مهاجران بیشتری جان خود را از دست بدهند، بیشتر از پیش است.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ با سردتر شدن هوا وضعیت پناهجویان گرفتار در مرز بلاروس و لهستان رو به وخامت گذاشته است. چند روز پیش جسد یک جوان سوری که جانش را در رودخانه بوگ از دست داده بود، با حضور گروهی از پناهجویان به خاک سپرده شد.
طبق گزارش‌ها، پلیس لهستان برای مقابله با مهاجرانی که قصد عبور از مرز را داشته‌اند از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آبپاش استفاده کرده است.
نیرو‌های مرزی لهستان برآورد کرده‌اند که در حال حاضر حدود چهار هزار پناهجو در مرز این کشور با لهستان مستقر هستند. این پناهجویان به همراه کودکان خردسال‌شان با کمترین امکانات در شرایطی بسیار دشوار زندگی می‌کنند.
مقامات اتحادیه اروپا به تازگی با گسترش تحریم‌ها علیه بلاروس موافقت کردند. آمریکا نیز در نظر دارد تحریم‌های این کشور علیه بلاروس را تشدید کند.
به گفته مقام‌های لهستان، بیش از ۲۰۰ هزار پلیس، گارد مرزی و نیروی ارتش برای تقویت امنیت مرزی اعزام شده‌اند. حدود ۴۰۰۰ مهاجر هم بدون امکانات در مرز به سر می‌برند و بسیاری می‌گویند که مقام‌های بلاروس به آن‌ها اجازه بازگشت به سمت مینسک را نمی‌دهند. در لیتوانی هم مقام‌ها از بازداشت ۴۷ تن که تلاش داشتند به مرز نزدیک شوند خبر دادند.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب