خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

پلتفرم اختصاصی مادران و کودکان راه اندازی شد

  • 04 دی 1400 - 22:26
پلتفرم اختصاصی مادران و کودکان راه اندازی شد
اپلیکیشن «توپ مارکت» که هم‌اکنون نسخه اندروید آن در دسترس است، با بررسی نیازهای والدین و کودک و با بهره‌گیری از نظرات متخصصان و کارشناسان تربیتی، ارائه خدمات و محتوا دراین زمینه را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ تولید محتوا در بستر فضای‌مجازی برای مخاطبان به خصوص کودکان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چرا که این دوران، نقش حساس و تعیین‌کننده‌ای در آینده فرد دارد و به نقل از روانشناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت، دوران کودکی به عنوان مهم‌ترین و برجسته‌ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان است.

در این بین نقش کلیدی مادران در تربیت فرزندان حرف اول را می‌زند و همچنین با توجه به اهمیت فزاینده‌ای که خانواده‌ها برای رشد کودک قائل هستند و با تأکید بر اینکه رشد و پرورش کودک، بر مبنای رشد سالم آن‌ها در دوران کودکی پایه‌ریزی می‌شود، بازی و سرگرمی‌ها از عوامل مهمی هستند که بر روحیه و شخصیت کودک اثر گذاشته و بخش جدایی‌ناپذیر زندگی کودک به شمار می‌رود.

در همین راستا با هدف سالم‌سازی فضای‌مجازی اخیراً «اپلیکیشن توپ مارکت» ویژه مادر و کودک با حمایت سازمان فضای مجازی سراج رونمایی شد.

سلامت محتوا جز موارد اصلی و مهم توپ مارکت

سیدعلی وکیلی مدیر محصول «توپ مارکت» با بیان اینکه این اپلیکیشن شامل سایت و نرم‌افزار اندروید است، گفت: این اپلیکیشن با درک اهمیت نقش بازی‌های موبایلی و نرم‌افزارهای تلفن همراه که امروزه عنصر جدایی ناپذیر هر خانه محسوب می‌شوند، با آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدهای بازی و نرم‌افزارهای موبایلی، از زمستان ۹۷ پا به عرصه خدمت رسانی فضای مجازی گذاشت.

وی افزود: هدف اصلی که در طراحی و اجرای این اَپ دنبال می‌کردیم، بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها و تقابل با تهدیدهای این حوزه بوده تا به سهم خود در رشد و بالندگی فرزندان این سرزمین در کنار خانواده‌ها سهیم باشیم.

وکیلی با اشاره به اینکه در توپ مارکت، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی ویژه مادر و کودک طی فرآیندی کارشناسی انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: همه بازی‌های موجود در این اپلیکیشن پس از تهیه متن و محتوای تخصصی برای هرکدام، در موضوعات مناسب بارگذاری شده است؛ این نرم‌افزار مرجع دانلود بازی‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی سالم است و در واقع سلامت محتوا جز موارد اصلی و مهم این اپلیکیشن به شمار می‌رود.

این کارشناس حوزه نرم‌افزار آموزشی گفت: هم اکنون دو سال از فعالیت مستمر توپ مارکت می‌گذرد و گروهی از روانشناسان و کارشناسان در حوزه محتوایی و فنی بر آن نظارت دارند.

بخش‌بندی ویژه برای مادر و کودک به صورت مجزا

مدیر محصول توپ مارکت با بیان توضیحاتی پیرامون اپلیکیشن توپ مارکت اظهار داشت: این نرم‌افزار به دو بخش مجزای مادر و کودک تقسیم شده، به طوری که وقتی صفحه اصلی توپ مارکت نصب می‌شود، روی حالت کودک قرار می‌گیرد که این بخش برای همه قابل رؤیت است.

وی افزود: اما برای رفتن به بخش مادر که مواردی همچون «اَپ‌های ویژه بارداری»، «تناسب اندام» و موارد دیگر وجود دارد و برای کودک مناسب نیست باید از رمز یا الگوی خاصی استفاده شود تا از حالت کودک تغییر یابد.

وکیلی همچنین داشتن محتواهای ویژه مادران از مزیت‌های این اپلیکیشن دانست و گفت: علاوه بر این محتواهای تخصصی دیگری که ویژه مادران است در این نرم‌افزار در نظر گرفته شده که در این میان می‌توان به مجموعه‌ای از ویدئوهای تربیتی اشاره داشت که از محصولات تولیدی بوده و شامل حدود ۳۰۰ ویدئو در خصوص مسائل تربیتی و موضوعات مربوط به مادران است.

دستچین مادرانه، قابلیتی برای رشد و تعالی کودکان

مدیر محصول توپ مارکت در بخش دیگری از اظهارات خود یکی از خدمات ارائه شده در توپ مارکت را قابلیت قابلیت دستچین مادرانه دانست و بیان کرد: در این بخش والدین با انتخاب مخاطب نرم‌افزار، جنسیت و سن فرزند و همچنین موضوعی که علاقه‌مند هستند تا مهارت‌های فرزندشان در آن حوزه تقویت شود، مجموعه‌ای از بازی‌ها و نرم‌افزارهای مفید در آن حوزه را دریافت می‌کنند.

وی افزود: در دستچین مادرانه، مادر می‌تواند فرزندش را در پروفایل ویژه فرزند اضافه کند و از این طریق زمانی که از یک بازی خوشش آمد با استفاده از این قسمت، به فرزندش پیشنهاد دهد.

مدیر محصول توپ مارکت در ادامه یکی از ویژگی‌های برجسته این اپلیکیشن را مجموعه پیشنهادات ویژه به عنوان دستچین توپ دانست و گفت: این دستچین‌ها که توسط متخصصین در حوزه تکنولوژی آموزشی ارائه شده در هفت الی هشت بخش به نام‌های «خلاقیت»، «آموزش»، «تقویت هوش‌» و … مطالبی را دسته‌بندی کرده و به مادر پیشنهاد می‌دهد که برای تقویت خلاقیت می‌توانید از این دسته‌بندی استفاده کنید.

نرم افزار رایگان در اختیار مخاطبان

وکیلی با بیان اینکه در طراحی و اجرای این اَپ دغدغه خانواده‌ها در خصوص استفاده کودکان از برنامه‌ها و بازی‌های رایانه‌ای در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: از آنجایی که بعضاً محتواهای نامناسبی در اپ‌استورها وجود دارد که مناسب کودکان نیست، در تمامی بازی‌های توپ مارکت سعی بر این شده تا رده‌بندی سنی و سلامت محتوای آن‌ها تأیید شود.

وی افزود: نکته مهم در استفاده از این نرم‌افزار رایگان بودن و در دسترس همه بودن آن است؛ هدف ما از این کار نیز سالم سازی فضای مجازی در یک میدان رقابتی است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب