خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

پرونده هکرهای حرفه ای نوجوان پیش روی پلیس فتا

  • 29 آبان 1399 - 12:21
پرونده هکرهای حرفه ای نوجوان پیش روی پلیس فتا

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از روزنامه خراسان ؛در گزارشی که محتوای آن را اطلاعات موجود در پرونده های هکرهای حرفه ای کلاهبردار تشکیل می دهد نوشته است نوجوانان متهمان اصلی این کلاهبرداری ها هستند که اطلاعات بانکی مردم را هک کرده اند و به نان و نوای فراوانی رسیده اند. بر اساس این […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از روزنامه خراسان ؛در گزارشی که محتوای آن را اطلاعات موجود در پرونده های هکرهای حرفه ای کلاهبردار تشکیل می دهد نوشته است نوجوانان متهمان اصلی این کلاهبرداری ها هستند که اطلاعات بانکی مردم را هک کرده اند و به نان و نوای فراوانی رسیده اند. بر اساس این گزارش، از ابتدای امسال، ۲۵ پرونده هکرهای حرفه ای پیش روی پلیس فتا قرار گرفته است که بعد از دستگیری مشخص شده بیشتر این مجرمان نوجوان های زیر ۱۸ سال هستند.

شاید در نگاه اول باورش سخت باشد که نوجوانی که کمتر از ۱۶ سال دارد بتواند ۱۶ هزار حساب بانکی را هک کند اما این اتفاق افتاده. این نوجوان در اعترافاتش گفته بود هیچگاه بی پولی نکشیده است. او با سرقت از این ۱۶ هزار حساب، زندگی لوکسی برای خودش دست و پا کرده بود و با پول مردم خانه ای در یکی از نقاط خوب تهران و حتی یک قلاده سگ به‌ ارزش ۳۰ میلیون تومان نیز خریده بود.

یک باند چهار نفره که هیچکدام سنشان به ۱۸ هم نمی رسید در خرداد امسال دستگیر شدند که توانسته بودند با استفاده از فضای مجازی دو میلیارد تومان از مردم به سرقت ببرند. سرکرده ۱۷ ساله این باند مشهدی که مدرک تحصیلی هم نداشته در اعترافاتش گفته: «بیکار و بی‌پول بودم. هیچ چاره ای نداشتم.»

هکر نوجوانی با تبلیغ یک برنامه جعلی بعد از سرقت ۲۳۰۰ اطلاعات حساب بانکی در خرداد امسال در ساوه دستگیر شد. این نوجوان در کانال های تلگرامی اقدام به تبلیغ برای نرم افزاری به نام «همدم یاب» می کرده که هزینه عضویت در آن بسیار ناچیز بوده و بعد که افراد روی لینک پرداخت کلیک می کردند، نادانسته تمام اطلاعات حساب بانکیشان را در اختیار این نوجوان هکر قرار می دادند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب