پرش کودک با چتر از بالکن طبقه پنجم!

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ یکی از خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند تنها رهاشدن  آن در خانه است. کودکان به دلیل آنکه قدرت تشخیص کار‌های خطرناک از غیرخطرناک را ندارند ممکن است دست به کار‌هایی بزنند که حتی تصور آن وحشتناک است.

همچنین نکته مهم دیگر در نظرگرفتن برنامه‌های تلویزیونی مناسب برای کودکان است. کودک با تماشای کارتون‌ها یا برنامه‌هایی که بدآموزی دارند ممکن است در دنیای واقعی با شبیه سازی آن دست به اقداماتی بزند که حتی منجر به مرگش شود. اتفاقی که به تازگی در شهر «چانگشا»، مرکز استان هونان چین رخ داد نمونه‌ای از این اتفاقات است.

یک کودک ۶ ساله چینی که توسط والدینش در آپارتمان تنها رها شده بود با کپی برداری از یک کارتون تلاش کرد تا از خانه خارج شود. این کودک با در دست داشتن یک چتر بزرگ به بالکن رفت و سپس از لبه بالکن به پایین پرید. این کودک با دیدن این صحنه در یک کارتون تصور می‌کرد که می‌تواند از این طریق از خانه فرار کند.

این کودک که هویتش مشخص نشده پس از این حادثه با وجود آنکه با خوش شانسی از مرگ گریخت، اما از ناحیه ساق پا دچار آسیب شد. انتشار تصاویر مربوط به این حادثه در شبکه‌های اجتماعی چین با واکنش کاربران چینی همراه بود و آن‌ها بیشتر والدین این کودک را مقصر این حادثه دانستند. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «مشکل تماشای کارتون‌ها نیست، بلکه این والدین هستند که مقصر اصلی محسوب می‌شوند.» کاربر دیگری نیز که نظری مشابه داشت خطاب به والدین این کودک نوشت: «این کودک فقط ۶ سال داشت. شما او را تنها در خانه رها کردید؟»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوان باید در جشنواره بین المللی فیلم کودک محور اصلی باشد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …