پایین بودن دستمزدها و کار کودک به جهان‌سازی و خصوصی‌سازی برمی‌گردد

نشست آسیا و اقیانوسیه اتحادیه کارگران جهان (WFTU) سه‌شنبه و چهارشنبه در کاتماندو پایتخت کشور نپال برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در این نشست ضمن حضور اتحادیه‌های کارگری کشورهای آسیایی پیرامون حقوق کارگران با مبارزه با امپریالیزم، کار شایسته اجتماعی، حمایت‌های اجتماعی، بهداشت ایمنی، زنان کارگر، دستمزدها مقاوله‌نامه‌های بین المللی بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه «محمد حمزه‌ای» نماینده خانه کارگر از معاونت امور بین الملل خانه کارگر شرکت داشتند که ضمن سخنرانی پیرامون پیدایش کار کودک، پایین بودن دستمزدها، بی‌توجهی به دستمزدها و بی‌توجهی به کرامت کارگری و کار شایسته، بی‌توجهی به بهداشت ایمنی و مقاوله‌ نامه‌های بنیادین سازمان بین المللی کار، اخراج و بستن کارخانه‌ها تاکید کرد که بخش عظیمی از این مسائل به جهان‌سازی و خصوصی‌سازی برمی‌گردد که در جهان کار با آن روبرو هستیم. در ایران نیز چند کارخانه وجود دارد که مشکلات کارگران آنها متوجه خصوصی‌سازی است که کارگرانشان حقوق دریافت نکرده‌اند.

او همچنین نسبت به دسیسه‌های استکبار جهانی به رهبری آمریکا که یک روز حمله به افغانستان یک روز حمله به عراق، یک روز توطئه در ونزوئلا، یک روز حمایت از تروریسم در سوریه یک روز تحریم بر علیه ملت ایران و اکنون با آوردن ناو جنگی خود به خلیج فارس ایران به اصطلاح می‌خواهد ملت ایران را بترساند در صورتی این برای ایرانیان طنز است.

به این واسطه ملت ما متحد و متحدتر می‌شود و اگر یک روز امپریالیسم به سرکردگی آمریکا هوس تجاوز به خاک ما را داشته باشد، همین کارگران دهان متجاوزان را خرد خواهند کرد. در پایان سخنرانی، حضار با شعار زنده‌باد ایران، زنده‌باد ایران تشویق کردند در انتها قطعنامه‌ای تصویب شد که ضمن حمایت از حقوق کارگران هر گونه تجاوز علیه ایران و سوریه را شدیدا محکوم کردند.

اجلاس1

 

منبع: ایلنا

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …