پاشایی: ثبت نام ۱۵۲ هزار دانش آموز درطرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی عصر امروز جعفر پاشایی در هفتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: در استان ما نهضت ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم، در راستای تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب مبتنی بر ۱۰میلیون حافظ و با نگاه سلسه مراتبی ذیل سند تحول بنیادین و سند  راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن تدوین و اجرایی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: در اجرای طرح ۳نهاد دولتی، ادارات کل اوقاف و امور خیریه ، صدا و سیما ، فرهنگ و ارشاد اسلامی با اداره کل آموزش و پرورش همکاری نزدیک دارند.

وی ادامه داد : سال ۹۲استان ما فاقد فضایی بنام دارالقرآن بود اما برای اینکه زیر ساخت آموزش و حفظ قرآن در سطح استان فراهم شود در سال ۹۳و ۹۴توانستیم تعداد ۵۱دارالقرآن در ۳۹منطقه و ناحیه (اعم از پسرانه و دخترانه ) دایر نماییم.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: طرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن با اهداف ، زمینه سازی انس با قرآن در کودکان و نوجوانان ، تلاش جهت فرهنگ سازی مناسب و ارایه آموزش های لازم در چگونگی حفظ قرآن و ایجاد انگیزه و رغبت برای حفظ آیات و سوره های جزء ۳۰قرآن کریم در استان و کشور اجرا می شود.

پاشایی ضمن اشاره به توزیع ۱۴۰۰۰کار برگ ثبت پیشرفت دانش آموزان در حفظ جزء سی ام قرآن  تصریح کرد : تعداد ۱۳۴۳۵نفر از آموزگاران مدارس ابتدایی در اجرای طرح در کلاس مشارکت نموده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود : در سال جاری تاکنون ۱۵۲۰۰۰نفر از دانش آموزان در طرح ملی ثبت نام شده اند و فعلا ۸۵۰۰۰نفر در سامانه ثبت شده است./

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …