٣٢ عنوان برنامه ویژه هفته کودک در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ جواد زاهدی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه‌های هفته ملی کودک امسال با شعار «آینده را باید ساخت» در ۲ بخش ویژه‌برنامه‌های کودکان و ویژه‌برنامه‌های مربیان، معلمان، اولیای تربیتی و والدین اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، ویژگی و نیازها و خواسته‌های کودکان، هم افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودک، ایجاد فضای با نشاط برای کودکان، توجه به هویت ملی و حقوق کودک و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی از اهداف برگزاری هفته ملی کودک است.
وی تاکید کرد: توجه به آموزه‌های عاشورایی از رویکردهای اصلی برنامه‌های این هفته بوده که در این راستا تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی اظهار داشت: توجه به مسائل و مشکلات جامعه، توجه به مسائل زیست محیطی، بحران آب و انرژی، صرفه‌جویی و توجه به رونق تولید و اهمیت به فضای مجازی و فناوری نوین از دیگر رویکردهای برنامه‌های هفته ملی کودک امسال در آذربایجان‌غربی است.
زاهدی اضافه کرد: برگزاری مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی، برپایی مراسم و اهدای نشان آب‌بان به کودکان، برپایی آیین با عنوان از دعای باران تا نجات آب، دیدار کودکان با مسئولان شهرستانی و عیادت از کودکان بیمار در بیمارستان‌ها از برنامه‌های هفته ملی کودک امسال است.
وی گفت: بازدید رایگان از موزه تخصصی کودک و ثبت نام رایگان کودکان در مراکز کانون پرورش فکری از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک در این استان به شمار می رود.

زاهدی ادامه داد: در این هفته همچنین راه‌اندازی ٢ مرکز کانون زبان در شهرستان‌های میاندوآب و شاهین‌دژ، اجرای برنامه‌های مختلف ادبی و فرهنگی در مناطق مختلف استان و همچنین در مناطق حاشیه‌ای و مدارس عشایری تمهید شده است.

از ۱۳تا ۱۹ مهرماه جاری، هفته کودک در کشور نامگذاری شده‌است.
آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۰ هزار کودک و نوجوان ۶ تا ۱۸ ساله است./

 

منبع:ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …