خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ویژه‌برنامه‌ قصه گویی به مناسبت هفته‌ ملی کودک

  • 21 مهر 1400 - 19:43
ویژه‌برنامه‌ قصه گویی به مناسبت هفته‌ ملی کودک
ویژه‌برنامه‌ قصه گویی به مناسبت هفته‌ ملی کودک در استان یزد به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه شعار هفته کودک برای امسال «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» در نظر گرفته شده است اظهار کرد: فلسفه قصه و قصه گویی برای کودک و نوجوان به عنوان یک فعالیت و ابزار و پل ارتباطی مناسب دیده و شناخته شده است.

عالیه قوامی با اشاره به نقش مادران در خانه و خانواه و قصه گویی برای کودکان افزود: مادران مربیانی هستند که می توانند مدرسان آینده در این حوزه تربیت کنند.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک در استان هدفمند، متنوع، آموزنده و پرنشاط برای کودکان و ارائه هرچه بهترِ توانمندی‌های مربیان متمرکز است ادامه داد: هدف از برنامه های قصه گویی آشنایی کودکان با قصه است و معتقدیم قصه گویی ریشه ای کهن دارد و به عنوان وسیله ای برای انتقال فرهنگ است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه بسیاری از آیات قرآن پر از حکمت هایی است که خداوند به صورت قصه به بشر انتقال داده عنوان کرد: قصه گویی در فرهنگ ما ریشه کهنی دارد، قصه های شب یلدا و قصه های هزار و یکشب نشان از  یکی بودن قصه با فرهنگ ما دارد.

به گزارش فارس، ویژه‌برنامه‌ قصه گویی به مناسبت هفته‌ ملی کودک امروز در محل مزار خالق قصه های قند و عسل ، مهدی آذر یزدی با اجرای شش قصه گویی برگزار شد. تجلیل از قصه گویان برتر و تقدیر از نیکوکاران نوجوان یزدی که در آزادی زندانیان مالی غیرعمد نقش آفرین بودند از برنامه های جنبی این آیین بود.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب