خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

واکسیناسیون کامل در کشور تا دهه فجر انجام می شود/واکسن ویژه کودکان را وارد می کنیم

  • 19 شهریور 1400 - 22:16
واکسیناسیون کامل در کشور تا دهه فجر انجام می شود/واکسن ویژه کودکان را وارد می کنیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش می کنیم با تکمیل واکسیناسیون تا دهه فجر امسال و اجرای قرنطینه هوشمند مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی به زندگی عادی بازگردند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بهرام عین اللهی در سفر چند ساعته به قزوین ضمن بازدید از یک مرکز تجمیعی تزریق واکسن در نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قزوین و اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور استاندار و نمایندگان مجلس برگزار شد شرکت کرد و در جریان وضعیت بیماری کرونا در استان و اقدامات انجام شده قرار گرفت.

وزیر بهداشت در پایان این سفر در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: امروز در خدمت مردم قزوین بودیم و بازدیدی از یک مرکز واکسیناسیون شبانه روزی داشتیم که کارها بسیار خوب انجام می شد.

وی بیان کرد: در این مرکز تجمیعی دانشجویانی فعالیت می کردند که انگیزه بالایی داشتند و خستگی ناپذیر در خدمت مردم بودند که این حضور داوطلبانه و انسانی برای ما ارزشمند بود.

 

عین اللهی تصریح کرد: قزوین به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد و قرار گرفتن در مسیر چند استان و تردد میلیونی خودروها از محورهای آن نیازمند امکانات بهداشتی و درمانی فراوانی است و ما هم قبول داریم در این استان زیرساخت های درمانی خوب نیست و باید تقویت شود.

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی یادآورشد: خوشبختانه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی در این شرایط مطلوب عمل کرده و این استان از پیک کرونا عبور کرده و روند بیماری رو به کاهش است.

وی گفت: روند واکسیناسیون هم در استان مطلوب است و با راه اندازی مرکزی به صورت شبانه روزی با کمک داوطلبان و دانشجویان که تا نیمه شب تزریق واکسن انجام می شود اوضاع خوبی حاکم است و شور خوبی در مردم ایجاد شده و به نظر می رسد هر روز شرایط بهتر خواهد شد.

وزیربهداشت یادآورشد: در ستاد کرونا هم گزارش جامعی از سوی دکتر نامدار رئیس دانشگاه و نمایندگان استان داده شد و کمبودها هم گفته شد و ما هم پیگیری می کنیم تا نیازهای قزوین در بخش درمانی تامین شود.

عین اللهی اضافه کرد: استان قزوین هم در مسیر عبور چند استان است و هم جایگاه صنعتی دارد و حتما باید فضاهای بیمارستانی این استان تقویت شود.

image_2021_9_10-10_52_40_598_rYi

واکسن با دز پایین برای کودکان وارد می شود

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال که واکسیناسیون کامل در کشور چه زمانی تکمیل می شود اظهارداشت: تلاش می کنیم و قول می دهیم تا دهه فجر امسال واکسیناسیون کامل مردم انجام شود.

وی در خصوص بازگشایی دانشگاهها و مدارس هم گفت: بازگشایی مدارس منوط به واکسیناسیون دانش آموازن است که تا دو هفته آینده واکسن با دز پایین تر ویژه کودکان را وارد می کنیم.

عین اللهی گفت: خوشبختانه واکسیناسیون معلمان انجام شده و در نوبت بعدی واکسیناسیون والدین را در دستور کار داریم و بتدریج کودکان هم باید واکسن با دز کمتر بزنند تا بازگشایی مدارس عملی شود.

ماسک زدن را کنار نگذارید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین تصریح کرد: از مردم درخواست می کنیم به هیچوجه زدن ماسک را کنار نگذارند زیرا تا ویروس فعال است و دچار جهش می شود باید ماسک بزنند و حتی با تزریق واکسن، زدن ماسک الزامی است.

عین اللهی بیان کرد: امیدواریم با مشارکت و همکاری مردم و تسریع در زدن واکسن بتوانیم امسال شاهد ایمن شدن مردم و بازگشت به زندگی عادی در کنار کرونا باشیم.

وی در خصوص تغییر جهانپور مدیر روابط عمومی وزارتخانه هم اظهارداشت: تغییر در مدیریت های مجموعه امری طبیعی است و آقای هاشمی جایگزین آقای جهان پور شدند و در این مسئولیت خدمت خواهند کرد.

  • منبع : برنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب