«هیس» و «در جست و جوی خدا» برترین‌ها در جشنواره تئاتر کودک خوزستان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ در آیین پایانی این جشنواره در مجتمع فرهنگی هنری کانون اهواز بر اساس رأی داوران این جشنواره گروه‌های نمایش‌های «هیس» به کارگردانی مولود تجلی زاده از اهواز، «در جست و جوی خدا» به کارگردانی فهیمه سروندی از اندیمشک و «مانداب» به کارگردانی «نیوشا آریا راد» از اهواز به‌عنوان گروه‌های برتر انتخاب شده و به مرحله کشوری راه یافتند.
هیئت‌داوران این جشنواره همچنین نمایش «پر» به کارگردانی زهرا شوشتری از اهواز را شایسته تقدیر معرفی کردند.
در بخش نمایشنامه‌نویسی این جشنواره مرضیه عویدی نویسنده نمایشنامه «سلطان سناباد» از ملاثانی، و فاطمه حسن نسب و حسین محسنی نویسندگان نمایشنامه «تولدی دوباره» از بهبهان به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.
هیئت‌داوران این جشنواره زهرا شوشتری کارگردان نمایش «پر» از اهواز را به‌عنوان برگزیده بخش کارگردانی معرفی کردند.
در بخش عروسک‌گردانی نیز سوگند کلانی و شادی هدایت پور عروسک‌گردان‌های نمایش «دوستی خاله خرسه» از دزفول، و فردوس علمی دلفی و سیده فاطمه موسوی عروسک‌گردان‌های نمایش «سناباد» از ملاثانی، به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.
در بخش موسیقی نیز هیئت‌داوران این جشنواره محمد آغاجری آهنگساز نمایش «تولدی دوباره» از بهبهان، محمدرضا بشارت نیا آهنگساز نمایش «گل‌باقالی» از شوشتر و کورش بهراد آهنگساز نمایش «پر» از اهواز را به‌ عنوان برگزیده اعلام کردند.
فاطمه حسن نسب طراح بروشور نمایش «تولدی دوباره» از بهبهان و مرضیه تیموریان طراح بروشور نمایش «پر» از اهواز برگزیدگان بخش برشور شدند.
در بخش بازیگری حسین رضایی مزارعی بازیگر نمایش «تولدی دوباره» از بهبهان، محمد پارسیان بازیگر نمایش «جنگ» با مجازی از آبادان و حسین محمدیان بازیگر نمایش «مع ماعوله» از آبادان نیز رتبه‌های برتر را کسب کردند.
شیرین فتحی و مرضیه عویدی طراحان صحنه نمایش «سلطان سناباد» از ملاثانی، زهرا شوشتری طراح صحنه نمایش «پر» از اهواز و لیلا سپهری طراح صحنه نمایش «پرنده کاغذی» از بندرامام رتبه‌های برتر را در بخش طراح صحنه به دست آوردند.
در بخش طراحی و ساخت عروسک، فروغ افشاریان طراح و سازنده عروسک‌های نمایش «دوستی خاله خرسه» از دزفول، مرضیه عویدی طراح و سازنده عروسک‌های نمایش «سناباد» از ملاثانی و حسین رضایی مزارعی طراح و سازنده عروسک‌های نمایش «تولدی دوباره» از بهبهان نیز به‌عنوان برگزیده معرفی شدند.
به گزارش ایرنا هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان یکم بهمن با حضور رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران، مسئولین استانی ،هنرمندان و علاقه‌مندان با معرفی برگزیدگان در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز به کار خود پایان داد.
سه گروه منتخب این جشنواره به مرحله کشوری که فروردین ۱۳۹۹ با میزبانی استان خوزستان برگزار خواهد شد راه یافتند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …