هنرنمایی ۴۰۰ هنرمند در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک همدان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ احمدرضا احسانی صبح امروز در اختتامیه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه بنیان هیچ سلطنتی جز هنر پایدار نیست اظهار کرد: هفته وحدت را به همگان تبریک می‌گویم و روزهای خوشی را برای مردم فرهنگ‌دوست ایران‌زمین به خصوص همدان آرزو می‌کنم.

وی با بیان اینکه افتتاحیه بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با آغاز امامت حضرت ولیعصر(ع) در پیاده‌راه بوعلی آغاز شد و اختتامیه آن با آستانه هفته وحدت همزمان شده است گفت: در این جشنواره شاد روزهای خوبی بودیم که فضای شادی را برای شهروندان و کودکان و نوجوانان رقم زده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تقدیر از تمام دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره و همکاری دستگاه‌های اجرایی افزود: در این دور از جشنواره شاهد حضور گروه‌های نمایشی داخلی و خارجی در شهر همدان و اجرای تئاتر به عنوان عامل رشددهنده و پرورشی بودیم.

وی از هنرنمایی ۴۰۰ هنرمند در این جشنواره  بیست و ششم خبر داد و گفت: این جشنواره با فعالیت ۵۲ گروه هنری، سه گروه نقالی، 9 نمایش خارجی، هشت گروه خیابانی و هشت گروه هنری شهرستانی به کار خود پایان داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به راه‌اندازی ۲ تماشاخانه سیار گفت: نمایش‌ها در ۱۵ سالن مشتمل بر هفت سالن در مرکز استان و هشت سالن در شهرستان‌ها اجرا شد.

وی با بیان اینکه ۵ کارگاه تخصصی به مدت ۱۰ شب تشکیل شد افزود: شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی حامی ما بود و مجید قناد نیز به عنوان دبیر جشنواره تلاش زیادی در برگزاری این جشنواره داشت که قدردان آنها هستیم./

 

منبع:فارس

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …