همکلاس آسمانی‌ها طرح خوبی برای شناساندن سیره شهداست

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ علیرضا دولت‌آبادی رئیس موسسه پیام‌آوران ایثار استان قزوین گفت: طرح همکلاس آسمانی‌ها در قالب درس آمادگی دفاعی ویژه دختران دانش‌آموز پایه‌های دهم و دوازدهم برگزار شد.
وی افزود: در این طرح، دانش‌آموزان از مدرسه به گلزار شهدای قزوین آمدند تا از نزدیک با حضور بر مزار شهیدان بیشتر با سیره‌ آنها آشنا شوند.
دولت‌آبادی گفت: والدین شهدا نیز در طرح یاد شده حضور یافته و به بازگویی خاطرات فرزندان شهیدشان پرداختند تا شناخت دانش‌آموزان از سبک زندگی شهیدان افزایش یابد.
رئیس موسسه پیام‌آوران ایثار استان قزوین افزود: همچنین پیام‌آوران ایثار در کلاس آمادگی دفاعی حضور داشته و مطالبی از رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا و اهداف و آرمان‌های آنها برای دانش‌آموزان بازگو کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: پاسخگویی به شبهات و سوال‌های دانش‌آموزان در هر موضوعی اعم از فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و خانوادگی از دیگر برنامه‌های پیام‌آوران ایثار بود.
وی با بیان اینکه در موزه شهدای قزوین آثار شهیدان شامل البسه، دست‌نوشته‌ها، وصیت‌نامه، عکس و هر آنچه که متعلق به شهید بوده به نمایش گذاشته شده است، گفت: بازدید دانش‌آموزان از این موزه یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در طرح همکلاس آسمانی‌ها اجرا شد.
دولت‌آبادی گفت: امروز که نسل جوان دوران هشت سال دفاع مقدس را ندیده و درک نکرده باید چرایی جنگ تحمیلی، اهداف و آرمان‌های شهدا و عوامل پیروزی ایران مقابل دشمنان برای آنها تشریح شود تا بیشتر در جریان اتفاقات این دوران قرار گیرند.
رئیس موسسه پیام‌آوران ایثار استان قزوین افزود: همکلاس آسمانی‌ها طرح خوبی برای شناساندن سیره شهدا و تبیین چرایی دفاع مقدس به دانش‌آموزان است که باید اجرای آن مداوم باشد.
گفتنی است: طرح همکلاس آسمانی‌ها در قالب آمادگی دفاعی طی سال جاری با رویکردی جدیدی به صورت متمرکز با تجمیع مدارس شهرستان قزوین برای یک هزار و 500 دانش‌آموز در گلزار شهدا اجرا شد./
منبع: ایثار

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …