همدانی‌ها ۱۷ میلیارد به فرزندان معنوی خود کمک کردند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ پیمان ترکمانه، با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار در سال ۹۸، ۱۱ میلیارد و ۷۵۲ میلیون تومان به‌حساب ایتام و پنج میلیارد و ۷۰۲ میلیون تومان به‌حساب فرزندان محسنین کمیته امداد استان همدان واریز کرده‌اند، افزود: کمک‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۳۸ درصد رشد همراه بوده که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

وی با توضیح اینکه طرح اکرام ایـتام باهدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازهای آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغازشده است، اظهار کرد: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص یا کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان یادآور شد: ایتام فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و در حال حاضر ۲۱ هزار و ۱۴۹ حامی نیکوکار از ۳۸۰۷ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان همدان حمایت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۳۵۱ حامی نیز از ۲۹۹۸ فرزند محسنین، فرزندانی که پدر و مادر آن‌ها دارای بیماری‌های صعب‌العلاج هستند و یا توانایی پرداخت هزینه‌های کودک خود را ندارند و یا فرزندان طلاق حمایت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان میانگین کمک به هر یتیم را در ماه ۳۸۶ هزار تومان و سرانه کمک به محسنین را ۲۳۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: حامیان خیر در هشت‌ماهه سال گذشته، ۱۲ میلیارد و ۶۶۸ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

«شهر دوست‌دار کودک» تنها با سر دادن شعار محقق نمی‌شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معتقد است که «شهر دوست‌دار کودک» تنها با …