همایش شعر عاشورایی کودک و نوجوان در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ نادر سقاء اظهار داشت:  اختتامیه شعر عاشورایی کودک و نوجوان 13 آذر ماه در سالن همایش‌های کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان اردبیل برگزار می‌شود که تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه به عمل آمده است.

وی بیان کرد: ترویج فرهنگ و نهضت عاشورایی به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مبنای کار است و در این زمینه برگزاری چنین همایش‌ها و برنامه‌هایی می‌تواند تاثیرگذاری وافری در این زمینه داشته باشد و ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون شود که کانون فرهنگی هنری حضرت رقیه (س) و موسسه ققنوس اقلیم حکمت برگزار کننده این همایش معنوی خواهند بود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: این کنگره در رده سنی 7 تا 17 سال در نظر گرفته شده و هر شاعر 3 اثر در قالب‌های شعری به دبیرخانه ارسال کرده است که اساتید برجسته استانی در حوزه ادبیات و کودک این آثار را به داوری کردند.

سقاء بیان کرد: باید با برگزاری چنین همایش‌ها و برنامه‌هایی کودکان و نوجوانان را به سمت افکار و اندیشه‌های معنوی و آشنا با فرهنگ عاشورا سوق دهیم و با استعدادیابی و باز کردن فکر و بصیرت کودکان و نوجوانان به تمامی اهداف خود در راستای ایجاد جامعه حسینی دست یابیم.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و ابزارهای موجود برای قرارگیری در سمت و سوی تمدن نوین اسلامی یک امر حائز اهمیت و اساسی است و در این زمینه باید با همکاری و مشارکت همدیگر به اهداف خود جامه عمل پوشانده و برگزاری این همایش‌ها را در استان نهادینه‌سازی کنیم./

 

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

 ابتلا به بیماری ژنتیکی قلب به معنای پایان ورزش برای ورزشکاران نوجوان نیست

 ابتلا به بیماری ژنتیکی قلب اغلب به معنای پایان ورزش برای ورزشکاران نوجوان است اما …