خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
2

هشدار یونیسف نسبت به بحران آب در لبنان

  • 31 مرداد 1400 - 9:35
هشدار یونیسف نسبت به بحران آب در لبنان

یونیسف نسبت به بحران آب در لبنان که احتمالا چهار میلیون تن را در معرض مشکل قرار خواهد داد، هشدار داد. به گزارش خبرگزاری ایچنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا زمانی که اقدامات فوری اتخاذ نشود احتمالا بیش از چهار میلیون تن در سرتاسر لبنان که بیشترشان از […]

یونیسف نسبت به بحران آب در لبنان که احتمالا چهار میلیون تن را در معرض مشکل قرار خواهد داد، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا زمانی که اقدامات فوری اتخاذ نشود احتمالا بیش از چهار میلیون تن در سرتاسر لبنان که بیشترشان از کودکان و خانواده‌های حساس‌تر خواهند بود در معرض کمبود شدید آب یا قطعی کامل آب طی روزهای آینده قرار خواهند گرفت. در ماه میلادی گذشته هشدار دادیم که بیش از ۷۱ درصد ساکنان لبنان احتمالا این تابستان به آب دسترسی نخواهند داشت. از آن زمان این وضعیت خطرناک همچنان ادامه دارد و خدمات ضروری از جمله آب و شبکه‌های انرژی و بهداشت در معرض فشارهای سنگین قرار دارند. مراکز حیاتی مثل بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی از آب آشامیدنی به دلیل کمبود برق محروم هستند و همین مساله جان افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

یونیسف اعلام کرد: اگر چهار میلیون تن به منابع غیر ایمن و پر هزینه برای دستیابی به آب پناه ببرند این مساله بهداشت و نظافت عمومی را در معرض خطر قرار می‌دهد و احتمالا لبنان شاهد افزایش بیماری به ویژه بیماری کرونا خواهد بود. نیازها زیاد است و تشکیل فوری دولت جدید با تعهدات واضح درباره اصلاحات مساله بسیار با اهمیتی برای حل بحران کنونی است. کادر ما در این شرایط بسیار سخت شبانه روز برای فراهم کردن خدمات و رساندن واکسن ویروس کرونا تلاش می‌کنند.

 

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب