هرمزگان 71 دانش‌آموز و 35 معلم شهید را تقدیم انقلاب کرده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ موسی دادی‌زاده ظهر امروز در بندرعباس اظهار کرد: در طول انقلاب و در 8 سال دفاع مقدس، 36 هزار دانش آموز 4 هزار معلم در کشور و در استان هرمزگان نیز ۷۱دانش آموز و ۳۵ معلم به درجه رفیع شهادت نائل شدند که از این بین دو دانش آموز شهید گرجی زاده و شهید سایانی و شهید معلم موسوی نسب در سال ۵۷ به شهادت رسیدند.

وی به نقش فرهنگیان و دانش آموزان در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره و عنوان کرد: بی‌شک رشد و تعالی در کشور و به ویژه در بدنه آموزش و پرورش را مرهون خون شهدایی هستیم که از همه چیز خود گذشتند تا نظام سلطه سرنگون و انقلاب اسلامی محقق شود.

مدیر کل آموزش و پرورش ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که نقشه راه تربیت و تعلیم کشور است و  باید دانش آموزان را در میادین سیاسی، اجتماعی سهیم کنیم تا آن طور که باید و شاید این سند محقق شود.

دادی‌زاده خاطرنشان کرد: جهت اجرای این سند، نقش دانش آموزان اگر بیش‌تر از معلمان نباشد، کمتر نیز نیست و سه موضوع دانش آموز محوری، دانش آموز یاوری و دانش آموز باوری از محورهای مهم این سند تحول بنیادین است که به رشد و تعالی فکری دانش‌آموزان کمک فراوانی می‌کند./

 

منبع: فارس

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …