هدف اصلی سند تحول بنیادین مدرسه محوری و دانش آموز محوری است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در گردهمایی مدیران مدارس منطقه دلوار اظهار داشت: مدیر مدرسه توانمند باید مشکلات مدرسه را مدیریت کند و با وجود کمبودها در منابع مالی بتواند مدارس پویایی برای دانش آموزان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه برای داشتن مدرسه و دانش آموزان موفق باید مدیر کاربلدی داشت تصریح کرد: مدیر بدون داشتن ظرفیت هایی همچون منابع مالی و انسانی باید نیازهای نامحدود را برطرف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال های اخیر منابع مالی، تجهیزاتی و انسانی کمتر شده است ولی مدیریت ها قوی تر شده است و مدیران با دست خالی نیز مدارس را به خوبی مدیریت می کنند.

کرمی اجرای سند تحول بنیادین را یکی از الزامات مورد تاکید وزارت دانست و افزود: هدف اصلی سند، مدرسه محوری و دانش آموز محوری است و اگر این سند در مدارس به خوبی اجرا نشود هیچ سودی شامل حال آموزش و پرورش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین چشم انداز روشنی از آموزش و پرورش را ترسیم می کند یادآور شد: به همت همه همکاران در آموزش و پرورش استان، برش استانی سند تحول بنیادین تدوین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان، تعدیل بحث تجهیزات در شرایط کنونی را بسیار مهم تلقی کرد و بیان داشت: با توجه به شرایط و محدودیت های مالی، مدیران مدارس اگر تجهیزات اضافه ای دارند آن را از مدرسه همجوار خود مضایقه نکنند.

 کرمی هدف اصلی آموزش و پرورش را تربیت دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: همه دانش آموزان در موضوعات آموزشی نمی توانند موفق باشند ولی با تربیت مناسب همه دانش آموزان می توانند یک شهروند مطلوب باشند پس تربیت بر آموزش تقدم دارد.

وی در پایان به رتبه بندی معلمان نیز اشاره ای کرد و گفت: با توجه به قول وزیر رتبه بندی معلمان تا پایان سال جاری اجرا می شود و اجرای حکم آن نیز از اول مهر خواهد بود./

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …