قاچاقچیان در برخی نقاط سلاح‌ دوربُرد دارند!/ مهارت "نه گفتن" را به دانش‌آموزان بیاموزید

نیرو انتظامی: آموزش و پرورش مهارت “نه گفتن” را به نوجوانان بیاموزد

به گزارش ایچنا به نقل ازایسنا/سمنان  جانشین فرماندهی انتظامی استان سمنان با اشاره به آسیب‌های متعدد اعتیاد و حساسیت دوره نوجوانی از آموزش و پرورش خواست: مهارت “نه گفتن” را به دانش‌آموزان بیاموزند.

سرهنگ سید علی میراحمدی، در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان ما رفتارهای اجتماعی را درست نیاموخته‌اند و این امر در گرایش جوانان به اعتیاد بسیار تاثیر گذار است لذا آموزش و پرورش باید بیش از پیش، قدرت نه گفتن را به کودکان و نوجوانان آموزش دهد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز، نقص عضو و قطع نخاع تقدیم ایران اسلامی کرده است افزود: متاسفانه فرایند تولید و فروش مواد مخدر به شکل نوینی در حال انجام است و تجهیزات قاچاقچیان برای قاچاق مواد مخدر به شکل چشم گیری در حال به روز شدن است.

این مسوول انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام توان و با همین بضاعت برای مبارزه با مواد مخدر در تلاش است تصریح کرد: قاچاقچیان مواد مخدر در برخی از نقاط کشور دارای سلاح‌های دور بُرد هستند اما نیروی انتظامی در استان سمنان با عزم راسخ برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تلاش می‌کند.

وی به استفاده سوداگران مرگ از مناطق کویری اشاره و خاطرنشان کرد: گشت های کویری در استان سمنان باجدیت در حال انجام است و اشراف اطلاعاتی در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر به گشت‌های مستمر خادمان ملت در نیروی انتظامی برمی گردد.

وی به اقدامات نیروی انتظامی در سمنان برای مقابله با موادمخدر پرداخت و گفت: تلاش شده در استان سمنان خانه‌های تیمی را منهدم کنیم و با کمک شهرداری‌ها خانه‌های تیمی در مناطق بافت فرسوده به پارک و بوستان تبدیل شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان سمنان با بیان اینکه ریشه بیشتر جرائم در جامعه موادمخدر است افزود: همه ما در رفع مشکلات جامعه و مبارزه با مواد مخدر نقش داریم.

وی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان خواست: در چارچوب وظایف تعیین شده ، مصوبه های جلسات را با جدیت دنبال کنند.

همچنین ببینید

اولین مرکز “حامی” کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده افتتاح گردید

 اولین مرکز «حامی» کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده در فضای مجازی …