خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

نگهداری بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی فارس

  • 13 آبان 1398 - 18:17
نگهداری بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی فارس

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ سید محمد صادق کشفی‌نژاد، دوشنبه در حاشیه آیین کلنگ‌زنی خانه کودکان و نوباوگان محبت، بهزیستی شهرستان فسا اظهار داشت: در مراکز یاد شده، همه خدمات اعم از آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزش مهارت‌های زندگی و تمام آموزش‌هایی که برای یک زندگی نیاز است به کودکان ارائه می‌شود. وی بیان کرد: تمام هزینه‌های نگهداری این نوع کودکان از سوی خیران […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ سید محمد صادق کشفی‌نژاد، دوشنبه در حاشیه آیین کلنگ‌زنی خانه کودکان و نوباوگان محبت، بهزیستی شهرستان فسا اظهار داشت: در مراکز یاد شده، همه خدمات اعم از آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزش مهارت‌های زندگی و تمام آموزش‌هایی که برای یک زندگی نیاز است به کودکان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: تمام هزینه‌های نگهداری این نوع کودکان از سوی خیران پرداخت می‌شود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان فسا هم در این آیین گفت: هزینه احداث خانه کودکان و نوباوگان محبت که امروز (سیزدهم آبان) کلنگ زنی آن در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع با زیربنای یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شد، از سوی خیران این شهرستان تامین می شود.

فاطمه رضاییان افزود: بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت این مرکز نیاز است که در صورت تامین اعتبار در مدت ۲ سال ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: این مرکز در سه طبقه احداث و پس از بهره‌برداری، از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست پسر در ۲ مقطع سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال نگهداری می شود.
او بیان کرد: هم اکنون یک مرکز تخصصی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست مخصوص پسران در این شهرستان وجود دارد که در یک باب خانه نگهداری می‌شوند و افزون بر این  ۱۹ کودک ۶ الی ۱۲ ساله به صورت هیات امنایی و تحت نظارت بهزیستی اداره می‌شوند.
به گفته وی، هدف از راه اندازی این مرکز  ارتقای سطح سلامت روانی و رفتاری در کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، کنترل و هدایت آسیب‌های اجتماعی و رفتاری، کمک به بازگشت کودکان زیر پوشش به فعالیت‌های عادی اجتماعی است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد. /

 

منبع:ایرنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب