خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

نکاتی درباره سفر هوایی با کودکان

  • 31 شهریور 1398 - 15:07
نکاتی درباره سفر هوایی با کودکان

ایچنا؛ اگر در تعطیلات به سر می برید و قصد سفر با هواپیما را دارید و احیانا کودک هم همراه خود را دارید مقاله ما را دنبال کنید این نکات در مورد پرواز با کودکان کمک خواهد کرد که زندگی شما کمی ساده تر شود! و از سفر خود لذت ببرید. پرواز برای بچه  کوچک […]

ایچنا؛

اگر در تعطیلات به سر می برید و قصد سفر با هواپیما را دارید و احیانا کودک هم همراه خود را دارید مقاله ما را دنبال کنید این نکات در مورد پرواز با کودکان کمک خواهد کرد که زندگی شما کمی ساده تر شود! و از سفر خود لذت ببرید.

پرواز برای بچه  کوچک یک ماجراجویی مهیج است ، اما برای والدینی که با بچه های کوچک سفر می کنند همیشه کار ساده ای نیست.

ما نگاهی به راه های زنده ماندن در سفر! و کارهایی که باید قبل از عزیمت به تعطیلات خود ، در فرودگاه و هواپیما داشته باشید ، می اندازیم.

۱. کارهایی که باید قبل از پرواز انجام دهید

در صورت امکان ، پرواز خود را برای اوقات غیر اوج سفر ها رزرو کنید ، (در صورت امکان از تعطیلات آخر هفته اجتناب کنید). جمعیت کمتر به معنای استرس کمتر است. پرواز در شب بهتر است ، بنابراین بچه های شما قادر به خوابیدن در هواپیما هستند.

سرگرمی های زیادی را برای بچه های خود برای پرواز در نظر بگیرید (میان وعده ، نوشیدنی ، کتاب ، کتاب رنگ آمیزی ، بازی در اندازه سفر ، کارت بازی ، سایر فعالیت ها ، جایزه). به مراتب بیشتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید همراه داشته باشید ، به گونه ای که آماده هرگونه تاخیر باشید.

کودک نوپا یا فرزندان بزرگتر خود را برای سفر به روشی که می توانند درک کنند آماده کنید. به آنها تقویم بدهید تا روزهای قبل از تعطیلات را مشخص کنند. به آنها بگویید که چه انتظاری در فرودگاه و هواپیما دارید.

وعده های غذایی مخصوص بچه ها در ابتدا آورده می شود که به شما امکان می دهد تا فرزندانتان قبل از رسیدن غذای خودتان ، سیر شود و شما را دچار دست پاچگی نکند.

گزینه دیگری که باید در نظر بگیرید صندلی های پنجره دار است. در ساعات روز ، بچه ها از تماشای پنجره لذت می برند. و در شب ، تکیه گاهی را فراهم می کند که در برابر آنها تکیه کند. شما همچنین می توانید.

۲. در فرودگاه قبل از پرواز همراه کودک

زودتر به فرودگاه بروید،به عنوان والدین می دانید که هنگام مسافرت با بچه های خردسال همه چیز طولانی تر می شود!

به فرزندان خود قوانین ایمنی را که آنها درک خواهند کرد ، ارائه دهید ، مانند اینکه اگر جدا شدید یا گن شدند ، چه کاری انجام دهند. به عنوان مثال ، آیا آنها باید در همان جا بمانند و منتظر شما باشند؟ یا باید به نزدیکترین فروشگاه بروند؟

فرودگاه (های) مورد نظر خود را از قبل از وقت ،آنلاین جستجو کنید. بسیاری از فرودگاه ها مکان های خانوادگی را تعیین کرده اند و یا مناطقی که بچه ها می توانند بازی کنند که مکان های خوبی برای توقف طولانی در هنگام داشتن بچه است.

۳. پرواز در هواپیما همراه کودک

بلند شدن و فرود آمدن برای گوش خردسالان می تواند دردناک باشد. فیلترهای گوش را که باعث جلوگیری از فشار هوا در حال تغییر هستند ، همراه داشته باشید.

کودکان خود را تشویق کنید که آب یا آبمیوه بنوشند اگر در حال مسافرت با یک نوزاد شیرخوار هستید ، آنها را در بلند شدن و فرود هواپیما شیر دهید تا گوش درد نگیرند.

اسباب بازی ها را هنگاه سفر به صورت یکجا به فرزندتان ندهید و اجازه دهید از وسیله اش خسته شود،آن را بگیرید و وسیله بازی جدید به او بدهید.

یک کیسه غافلگیرکننده ایجاد کنید که می توانید هنگام خسته شدن به آن ها برسید ، پر از چیزهایی که بچه ها را سرگرم کنید.

فرزند خود را کنار پنجره بنشانید. بیشتر بچه ها این نمای جذاب را  دوست دارند. همچنین احتمال کمتری از برخورد آنها با چرخ برای نوشیدنی ها و وعده های غذایی و سایر مسافران را دارد.

به یاد داشته باشید ، همه مسافران از شادی بچه های کوچک خوشحال نمی شوند ، حتی یک کودک شگفت انگیز مانند فرزند شما! برنامه ریزی کنید تا کودک خود را تا حد ممکن سرگرم کنید. بعضی از والدین عمداً صندلی هایی را در پشت هواپیما انتخاب می کنند که در آن صدای موتور می تواند به گم شدن صدای کودک کمک کند!/

 

منبع: سلام نو

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب