خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

نکاتی درباره اختلال کندن مو در کودکان

  • 18 شهریور 1400 - 10:15
نکاتی درباره اختلال کندن مو در کودکان
برخی از کودکان در مواقعی که عصبی می شوند و یا مسئله ای آنها را ناراحت می کند. موی خود را می کَنند. حال این کندن می‌تواند به شکل ۱- کندن واقعی موی سر یا ابرو و مژه باشد. ۲- فقط کشیدن یا پیچاندن مو دور انگشت ۳- کشیدن مژه یا ابرو . باشد. حال چه باید کرد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛چنین کودکانی بسیار عصبی هستند و این شکل از رفتار به دوران بارداری و یا شرایط زندگی و رفتار والدین ارتباط دارد. قبل از هرگونه اقدامی باید دقت کنید بعد از چه نوع رفتارهایی یا بعد از چه مسائلی این رفتار را از خود نشان می دهد. بعد از اینکه علت رفتار او را متوجه شدید. برای برطرف کردن شک یک بار این رفتار را پررنگ تر انجام دهید ، اگر عکس العمل شدیدتری نشان داد ؛ علت ، همان مسئله ای است که شما دریافت کرده اید.
برای برطرف کردن این عادت . در وهله اول اگر ممکن است مسئله ای که باعث این واکنش از سوی کودک می شود را حذف کنید یا کم رنگ کنید و اگر ممکن نیست. (چون بعضی اوقات کودکان نسبت به مسائل عادی مثل گرفتن شیشه شیر از آنها هم همین عکس العمل را نشان می دهند) در کودکان زیر ۳ سال در طول روز دستان آنها را با وسیله یا اسباب بازی که دوست دارند مشغول کنید. و به شیوه خود پذیرش آن مسئله را برای او آسان و شیرین کنید. و در کودکان بزرگتر به محض اینکه این رفتار را از آنها دیدید سریعاً آنها را با یک کاری مشغول کنید و حواسشان را نیز از آن ماجرا پرت کنید. و از همه مهمتر موجبات تنش عصبی را برای کودکانتان فراهم نکنید. و همیشه از آنها بخواهید با شما درد و دل کنند تا هیچ مسئله ای برایشان هراس آور و ناراحت کننده نباشد.

اختلال کندن مو به راحتی و بدون دارو درمانی قابل برطرف شدن می باشد. فقط سعی کنید تا زمانی که هنوز فرزندتان در سنین پایین هستند آنها را درمان کنید و نگذارید این اختلال تا بزرگسالی در آنها بماند.

  • منبع : تبیان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب