خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
2

نوزادان و کودکان بیشتر از نوجوانان کووید۱۹ را در منزل به دیگران منتقل می کنند

  • 30 مرداد 1400 - 9:30
نوزادان و کودکان بیشتر از نوجوانان کووید۱۹ را در منزل به دیگران منتقل می کنند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد نوزادان و کودکان نوپا بیشتر از نوجوانان کووید۱۹ را در منزل به دیگران منتقل می کنند. به گزارش خبرگزاری ایچنا، همچنین محققان پی بردند احتمال دارد کودکان بسیار کم سن و سال کمتر از نوجوانان این ویروس را به خانه‌های خود بیاورند. محققان بهداشت عمومی انتاریو در کانادا […]

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد نوزادان و کودکان نوپا بیشتر از نوجوانان کووید۱۹ را در منزل به دیگران منتقل می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، همچنین محققان پی بردند احتمال دارد کودکان بسیار کم سن و سال کمتر از نوجوانان این ویروس را به خانه‌های خود بیاورند.

محققان بهداشت عمومی انتاریو در کانادا داده‌های مربوط به آزمایش‌های مثبت کروناویروس و موارد کووید ۱۹ را بین ۱ ژوئن تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ تجزیه و تحلیل کردند. آنها بیش از ۶۲۰۰ خانوار را شناسایی کردند که اولین فردی که در آنها به کووید ۱۹ مبتلا شده بود زیر ۱۸ سال بود.

آنها سپس در مدت دو هفته پس از مثبت شدن آزمایش اولین فرزند به دنبال موارد دیگری در آن خانواده‌ها بودند و دریافتند که ۲۷.۳ درصد از کودکان حداقل یک نفر دیگر را در خانه آلوده کرده اند.

نوجوانان ۳۸ درصد از کل اولین موارد اول را در خانواده‌ها تشکیل می‌دهند، در حالی که این رقم در کودکان ۳ ساله یا کوچک‌تر ۱۲ درصد است. همچنین زمانی که اولین فرد مبتلا به این عفونت کودکی ۳ ساله باشد، ریسک خطر انتقال به سایر اعضای خانواده ۴۰ درصد بیشتر است.

به گفته کارشناسان، ممکن است این مسئله تا حدی به این دلیل باشد که کودکان بسیار کوچک نیاز به مراقبت زیادی دارند و نمی‌توانند هنگام بیماری از دیگران جدا شوند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که حتی کودکان بسیار کوچک نیز در انتقال بیماری نقش دارند.

منبع:  خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب