خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

نوجوان نابغه قرآنی که رتبه نخست کارشناسی ارشد شد

  • 20 شهریور 1400 - 20:45
نوجوان نابغه قرآنی که رتبه نخست کارشناسی ارشد شد
مریم رضایی حافظ نابغه قرآنی مؤسسه قرآنی بیت الاحزان موفق به کسب رتبه نخست کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، نوجوان نابغه قرآنی مؤسسه بیت الاحزان موفق به کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث شد.
مریم رضایی که پیش از این با حضور در شعبه بیت الاحزان شهر صدرای شیراز موفق به حفظ کل قرآن کریم در یکسال شده بود اثبات کرد با توکل به خدا و تلاش شبانه روزی می‌توان خیلی زود پله‌های ترقی را طی نمود.
این نخبه قرآنی پس از ورود به دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم (ع) وابسته به مؤسسه بیت الاحزان در سال ۱۳۹۷، موفق به شرکت و قبولی در آزمون کارشناسی علوم قرآن و حدیث در سال ۱۳۹۸ گردید و برگ زرینی در کارنامه افتخارات خود رقم زد؛ ولی کار به اینجا ختم نگردید و با همت والای این حافظ نوجوان و با پیگیری و تلاش مربیان وی کاری شد کارستان! کسب رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد علوم قرآنی …

مریم رضایی متولد ۱۳۸۵ متولد شهر شیراز و ساکن در شهر صدرای شیراز است. حفظ قرآن را از کودکی با شرکت در مجالس، محافل و مؤسسات قرآنی شروع کرد و از سال ۹۷ به صورت تخصصی به حفظ قرآن مشغول شد.

پدر و مادرش را مشوق اصلی معرفی می‌کند. آنها علی رغم اینکه رشته تحصیلی غیر قرآنی دارند ولی با قرآن مأنوس هستند و برای قرآنی شدن این نوجوان نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند.

اساتید زیادی که در ایجاد انگیزه و اشتیاق نقش بسزایی داشتند و همچنین مشاهده موفقیت‌های حنانه خلفی را در اشتیاقش به انجام فعالیت‌های قرآنی مؤثر می‌داند. وی علاقه مند ادامه تحصیل در رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه شیراز است و به نوجوانان هم سن خود چنین توصیه می‌کند: سعی کنند با قرآن کریم مأنوس باشند و از همین نوجوانی به دامان قرآن پناه ببرند و در دوره‌های مؤسسات قرآنی مثل بیت الاحزان و محافل قرآنی شرکت کنند. قطعاً حضور در این دوره را به همه هم سن و سال‌های خود پیشنهاد می‌کنم.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب