نوجوان تیرانی، نفر نخست رقابت محاسبات ذهنی ریاضی کشور شد

عضو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری تیران استان اصفهان مقام نخست مسابقات بین‌المللی یو سی مس (محاسبات ذهنی و چرتکه‌ای) کشور را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، الهام فخاری سرپرست مرکز فرهنگی هنری کانون تیران با بیان این مطلب گفت: علی‌اکبر دادخواه عضو ۱۰ ساله با کسب مقام اول در مسابقات کشوری یوسی مس یکی از نمایندگان کشورمان در مسابقات جهانی این رشته در مالزی شد.

UCMAS ترکیبی است از یک ابزار تدریس باستانی چرتکه همراه با مهارت‌های مدرن آموزشی برای پویایی و تکامل کل مغز کودک جهت ترویج یادگیری و به طور خاص یادگیری ریاضی، به عنوان یک هیجان و سرگرمی تلقی می‌شود.

این طرح از سوی پروفسور دینو ونگ در مالزی ابداع شد و هر ساله مسابقات یوسی مس به صورت استانی، کشوری و جهانی برگزار می‌شود.

فخاری در زمینه موفقیت این کودک تیرانی توضیح داد: شهریور ۱۳۹۸ ششمین دوره مسابقات یوسی مسی کشور با رقابت ۶۲۰ نفر از نخبگان این رشته در تهران برگزار شد که در این دوره علی‌اکبر دادخواه موفق شد با درخشش خود مقام نخست این دوره را کسب و به عنوان یکی از نمایندگان کشورمان به مسابقات جهانی این رشته که در آذر ماه سال ۱۳۹۸ در مالزی برگزار می‌شود راه پیدا کند.

وی افزود: سیستم محاسبه ذهنی و چرتکهای UCMAS با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه‌ای و با به‌کارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دو نیمکره راست و چپ به طور هم‌زمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می‌شود که در موفقیت دانش‌آموزان در همه رشته‌ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد. این سیستم دارای ۱۰ سطح اصلی و دو سطح پیش دبستانی است./

منبع: گیتی آنلاین

همچنین ببینید

رقابت ۲۰۰ دانش آموز یزدی در مسابقات ابتکارات و نوآوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ۲۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های سازه خلاق، چرتکه …