نوجوانان در حوزه انقلابی‌گری، گوی سبقت را از جوانان ربوده اند

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از برنامه “گفت‌وگوی سیاسی” با موضوع (تحلیل و بررسی روز نوجوان و بسیج دانش آموزی با نگاهی به تحقق منویات بنیانگذار انقلاب برای زنده نگه داشتن اندیشه بسیجی) با حضور عمار عطارپور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج دانش‌آموزی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

عمار عطارپور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: چهار سالی است که شعار بسیج مدرسه انقلابی و دانش‌آموز انقلابی شعار ماست، زیرا رهبری انقلابی‌گری را کلید درمان مشکلات کشور بیان کردند و این موضوع چندین بار تکرار شد که کشور جز با کار و تفکر انقلابی سامان پیدا نمی‌کند. به تبع ما در میان قشر آینده‌ساز شعار و محور کارها قرار دادیم و تربیت دانش‌آموز در تراز انقلابی را به عنوان نقطه عزیمت فعالیت‌ها قرار دادیم.

وی افزود: دانش‌آموز انقلابی شاخصه‌های متعددی دارد، نخستین شاخص آن تفکر ولایی است، یعنی عیار این‌که چگونه دانش‌آموز انقلابی را دنباله‌رو تفکرات ولایت کنیم که بتواند هر لحظه خودش را با تفکرات رهبری بسنجد و مطابق آن حرکت کند. از طرفی دانش‌آموز انقلابی است که تفکر تمدن‌ساز دارد، یعنی تفکری که نگاه به آینده دارد که از اندیشه امام خمینی(ره) نشأت گرفته که بحث انقلاب جهانی مستضعفان را مطرح کردند که چنین تفکری در زمان خودش امتداد دادند که امیدوارم بتوانیم این تفکر را در منطقه و جهان حاکم کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: به طور قطع اصل نخست دانش‌آموز انقلابی، بحث تدینش است و این بحث ممیزه‌ای است که از سایر دانش‌آموزان متمایزش می‌کند و معنویت بیشتری را داراست. از طرفی چون رهبری بر بحث علم‌آموزی و علم به عنوان نقطه برتری‌بخش نظام اسلامی در آینده نقش ایفا کند، هویت علمی‌اش را دارد و از این هویت کوتاه نمی‌آید تا بتواند سکوهای علمی جهان را فتح کند.

عمار عطاپور گفت: دانش‌آموز انقلابی در مدرسه خودش نقش‌های متعددی ایفا می‌کند، از جمله این‌که هیچ وقت از همکلاسی خودش غافل نیست که دچار آسیب‌های اجتماعی شده است. از طرفی در مناسبت‌های انقلابی نقش خودش را ایفا می‌کند و چند روز آینده در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان می‌دهند که چه بصیرتی دارند و در سخنان رهبری بود که بحث پیشتازی انقلابی‌گری از جوان‌ها به نوجوان‌ها رسیده است و خوشبختانه در بالندگی نوجوان‌ها در خیلی مواقع خودش را نشان داده است؛ از جمله ما شطرنج باز نوجوانی داشتیم که در چند مسابقه متوالی از رویارویی با نماینده کودک‌کش اسرائیل خودداری کرد. همچنین تکواندوکار دانش آموزی داشتیم که او نیز چنین کرد.

وی افزود: شاید قبلا برنامه‌هایی در بسیج دانش‌آموزی اجرا می‌شد که دانش‌آموزان را به بیرون مدرسه می‌بردند، ما چند سالی است که برنامه‌هایمان را به داخل مدرسه‌ها بردیم و بر آن شدیم که معنا ندارد مدرسه‌ای تعطیل شود تا فعالیت‌های بسیج به اجرا دربیاید، بلکه در داخل خود مدرسه و در کنار درس دانش‌آموزان می‌توان فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی را پیاده کرد و بسیج و علم در کنار هم پیش بروند. برای مثال درباره یادآوره شهدای دانش‌آموز بر آن نشدیم که طی سال تحصیلی چند مدرسه را تعطیل کنیم تا مراسمی بزرگداشتی برپا شود، بلکه در همان مدارسی که دانش‌آموزان شهید تحصیل کردند و بدون تعطیلی مدارس در فضای خالی که وجود داشت، مراسم برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج دانش‌آموز در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: به طور قطع بسیج‌دانش آموزی مباحث علمی را تحت شعاع قرار نمی‌دهد و امروز یکی از شاخص‌های انتخاب فرماندهان بسیج دانش‌آموزی داشتن معدل بالاست، حال برخلاف این‌که برخی صحبت‌ها بوده که دانش‌آموزان بسیجی معدلشان پایین‌تر بوده است، امروز بر اساس پژوهش‌هایی که صورت گرفته چنین موضوعی صحت ندارد./

 

منبع:خبرگزاری بسیج

 

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …