خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» بر صحنه مرکز تئاتر کانون

  • 06 دی 1400 - 20:34
«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» بر صحنه مرکز تئاتر کانون
نمایش «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» به نویسندگی آقای مجید بوربور و کارگـــردانی آقای حسین چراغی از روز ۱۴ دی ۱۴۰۰ اجرا‌های خود را در مرکز تئاتر کانون آغاز می‌کند.
به گزارش خبرگزاری ایچنا، این نمایش برای نخستین بار در سال ۱۳۹۴ در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر روی صحنه رفت و با استقبال مخاطبان مواجه شد.
«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» داستان نوازنده فقیری است که در شهری ساحلی زندگی می‌کند. او تنها درآمدش از راه نوازندگی در جشن بازرگانان شهر است. نوازنده عاشق رودی است که از شهر می‌گذرد و هر روز برای رود، ساز می‌زند. در یکی از شب‌ها که برای رود ساز می‌زند، به پادشاه دریا بر می‌خورد و…
نمایش «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» با تکنیک تئاتر کاغذی و تئاتر با کاغذ اجرا می‌شود و برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب است.
این نمایش کاری از گروه نمایش عروسکی یسنا است که به سفارش مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش هر روز به جز شنبه ساعت ۱۷ در سالن گلستان اجرا می‌شود.
بر همین اساس، آقای مجید بوربور، خانم بهناز مهدیخواه بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک این نمایش هستند و خانم مریم معینی به عنوان راوی در این نمایش حضور دارد.
طراحی لباس این نمایش بر عهده خانم مریم معینی، طراحی صحنه بر عهده آقایان حسین چراغی و مجید بوربور، طراحی نور بر عهده آقای محمدرضا شاملوفر و طراحی پوستر و بروشور بر عهده خانم پریسا تشکری است.
همچنین خانم‌ها رؤیا چگنی و شفیقه شاهزیدی به عنوان دستیار کارگردان، آقای مجید بوربور به عنوان مشاور هنری، خانم‌ها الهام زنبوری، سمیرا خوشبین و مائده جابری‌راد به عنوان سازنده دکور، خانم‌ها فاطمه عباسی، هاله مؤدبیان، زهرا رودکی و الهام زنبوری به عنوان سازنده عروسک با این نمایش همکاری می‌کنند.
خانم بهناز مهدیخواه دوخت لباس، آقای امیر پورخلجی آهنگسازی، خانم‌ها هدیه مؤدبیان همخوانی و ریحانه مطهری مسوولیت روابط عمومی این نمایش را بر عهده دارند.
«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» از روز ۱۴ تا ۳۰ دی در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع پارک لاله تهران اجرا خواهد داشت.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب