خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
1

نمایش «عقل صورتی» در نمایش‌نمای کانون پرورش فکری

  • 24 آبان 1399 - 14:44
نمایش «عقل صورتی» در نمایش‌نمای کانون پرورش فکری

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون ؛این نمایش قصه‌ی پسرکی بازی‌گوش به نام رضا است که ارتباط کمی با خانواده و دوستانش دارد. یک شب او خواب خانواده و معلم‌هایش را می‌بینید؛ در حالی که خواهر کوچکش کلاه صورتی‌ای بر سر او می‌گذارد. فردا صبح، او […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون ؛این نمایش قصه‌ی پسرکی بازی‌گوش به نام رضا است که ارتباط کمی با خانواده و دوستانش دارد. یک شب او خواب خانواده و معلم‌هایش را می‌بینید؛ در حالی که خواهر کوچکش کلاه صورتی‌ای بر سر او می‌گذارد. فردا صبح، او دگرگون شده است.

نمایش «عقل صورتی» ویژه‌ی کودکان و نوجوانانی که سواد خواندن و نوشتن دارند تولید شده است و در آن سعید ابک، مهرداد باقری، شراره طیار، فهیمه باروتچی، الهام ایروانی، مریم علوی، امیرحسین انصافی، محمدرضا اصغری، ایلیا فرمانی، آبتین رابا، محمدحسین موسوی، ونوس شمس، مریم منصوری، هانا صراف و ملیحه مقیمی به عنوان بازی‌گران ایفای نقش کرده‌اند.

هم‌چنین آهنگ‌سازی این اثر را مرتضی طباطبایی و طراحی و ساخت دکور و صحنه را مهرداد باقری، مهدی فرشیدی‌سپهر و پویا طهماسبی به عهده داشته‌اند و معصومه آرواز دستیار کارگردان و برنامه‌ریز این نمایش است.

تئاتر «عقل صورتی» در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان موفق به دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش کارگردانی، بازی‌گری مرد و موسیقی شده بود.

این نمایش از اسفند ۱۳۹۵ تا خرداد ۱۳۹۶ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری اجرا شد و با استقبال عمومی از آن از مرداد ۱۳۹۶ دوباره بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون رفت.

علاقه‌مندان می‌توانند فیلم تئاتر «عقل صورتی» را تا پایان پاییز ۱۳۹۹ در نمایش‌نما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی th.kpf.ir تماشا کنند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب