نمایش شاپرک خانم به ترویج فرهنگ ایثارگری و صداقت پرداخته است

سیاحی با اشاره داستان نمایش شاپرک خانم گفت: داستان این نمایش در حوزه کودک و نوجوان با هدف ترویج فرهنگ ایثارگری، وفاداری و صداقت است.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ از بندرماهشهر، عوامل و اسپانسران نمایش «شاپرک خانم» شب گذشته (جمعه ۵ مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه به زوایای مختلف این کار هنری در محل کافه رستوران لئون بندرماهشهر پرداختند.

 

«دانیال سیاحی» در این نشست به تشریح داستان این نمایش پرداخت و اظهار کرد: داستان این نمایش در حوزه کودک و نوجوان با هدف ترویج فرهنگ ایثارگری، وفاداری و صداقت، داستان شاپرکی را به نمایش می گذارد که به ناگهان در دام عنکبوتی می افتد و به ناچار مجبور به فریب دادن حشراتی می شود تا در نهایت طعمه آن عنکوبت شوند، اما این شاپرک با درنظر گرفتن وجدان خود و در پیش گرفتن صداقت و درستکاری، حقیقت را برای حشرات بازگو می کند و با از خودگذشتگی به عنکبوت با صراحت می گوید که حاضر به فریب حشرات بی گناه نیست و به جای آن حاضر به شکار خود توسط عنکبوت می شود.

 

کارگردان نمایش «شاپرک خانم» با تاکید ویژه بر لزوم تمرکز و تلاش برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در حوزه کودک و نوجوان افزود: به قدری این حوزه از حساسیت بالایی برخوردار است که تاثیرات آن ابعاد مختلف جامعه را دربرمی گیرد؛ از این رو برای انجام این کار از بهترین ها در حوزه طراحی دکور و صحنه، نورپردازی و صدابرداری، آهنگ سازی، بازیگری و قصه نویسی با مشاوره روانشناسان مجرب و کارآزموده بهره گرفته شده تا بتوان به بهترین نحو ممکن تاثیر خود را بر مخاطبان باقی بگذارد.

 

وی ادامه داد: بنابراین به جهت اهمیت این مقوله و چالش های مختلف اجتماعی قول می دهم هر سال یک نوبت به ارائه یک نمایش در حوزه کودک و نوجوان با رعایت تمامی ظرافت ها و حساسیت های این حوزه بپردازم.

 

سرپرست گروه تئاتر رها تصریح کرد: خوشبختانه در بندرماهشهر تئاتر مخاطبان خود را دارد و این هنر در بین مردم راه پیدا کرده است، در این کار افتخار همراهی چندین اسپانسر بخش خصوصی را داشتیم که گواه همین مطلب است؛ اما در این میان بدون شک برای دام و بقای هنر و حضور موفق تر در این حوزه در کنار یاری و همراهی مردم، نیازمند تعامل و حمایت مسئولین نیز هستیم که گام های بلندی در حوزه تئاتر منطقه به ویژه کودک و نوجوان برداشته شود.

 

نمایش «شاپرک خانم» به کارگردانی دانیال سیاحی کاری از گروه تئاتر رها، اولین اجرای خود را ۱۶ آبان ماه به روی صحنه می برد و به مدت یک ماه در تالار شهید آوینی بندرماهشهر میزبان علاقه مندان به هنر تئاتر کودک و نوجوان خواهند بود./

 

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

آغاز اکران آنلاین فیلم سینمایی تورنادو در دیجیتون

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بنابر اعلام دیجیتون، این مجموعه امکانی را فراهم کرده تا علاقه‌مندان …