نمایش «باد دوچرخه‌سوار» در جشنواره فیلم «دوچرخه» ویرجینیا

«باد دوچرخه‌سوار» به کارگردانی نازنین سبحان سربندی در جشنواره فیلم «دوچرخه» نمایش داده می‌شود.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پویانمایی «باد دوچرخه‌سوار» از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دومین حضور بین المللی خود را در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «دوچرخه» ویرجینیای آمریکا تجربه می‌کند.

این انیمیشن کوتاه ۶ دقیقه‌ای آخرین ساخته نازنین سبحان سربندی قرار است، در مراسم اختتامیه این جشنواره با دیگر فیلم‌های منتخب این دوره رقابت کند.

داستان این انیمیشن کوتاه باد جوانی است که صاحب دوچرخه‌ای می‌شود. باد به وسیله دوچرخه سریع‌تر می‌وزد. بدون صرف انرژی زیاد آزادانه به هر طرف می‌رود و از گردش لذت می‌برد. از همه مهم‌تر اینکه او تنها بادی است که چنین وسیله‌ای دارد. این آزادی و قدرت تازه به او این امکان را می دهد که دست به هر کاری بزند.

جشنواره فیلم کوتاه «دوچرخه» رویدادی در مورد داستان‌هایی است که در آن دوچرخه‌ها در خدمت داستان‌گویی‌اند، داستان‌هایی با موضوع دوچرخه، هیاهو، فرارهای پرهیجان با دوچرخه، داستان‌های علمی‌تخیلی و استفاده از دوچرخه برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت است.

در آیین پایانی این جشنواره جوایز نقدی به بهترین فیلم هیات داوران، بهترین موسیقی، فیلم نوجوان، فیلم مردمی، اعطا می‌شود.

نهمین دور جشنواره فیلم کوتاه دوچرخه از ۵ تا ۸ مهر ۱۳۹۸ (۲۷ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹) در ایالت ویرجینیای آمریکا برگزار می‌شود./

 

منبع:خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

از پوستر جشنواره ملی شهر کودک و نوجوان رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در …