نمایشگاه گروهی «تصویرسازی» در ایلام برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «عبدالحسین رحمتی» صبح امروز (23 دی) در ایلام بابیان این مطلب اظهار کرد: این نمایشگاه روز دوشنبه 23 دی‌ماه ساعت 16 عصر در نگارخانه استاد صندوق آبادی واقع در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان ایلام افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به همت انجمن هنرهای تجسمی استان ایلام و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته پذیرای علاقه‌مندان به هنر تصویرسازی و همچنین سایر اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان خواهد بود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان حوزه تصویرسازی ایلام ازجمله نرگس گل نظری، آمنه پورخیلیل، حدیث افسرده، سارا آزادنیا، بهاره الیاسی، طاهره مرادی، وحیده عطا بیگی ممتازه به نمایش درخواهد آمد.

رحمتی بابیان اینکه 35 اثر از هنرمندان ایلامی در این نمایشگاه در قالب تکنیک‌های گواش، آبرنگ، کلاژ و آکریلیک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، گفت: هنر تصویرسازی یکی از هنرهایی است که با بهره‌گیری از سایر قالب‌ها و شیوه‌های هنری به بیان روایتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها می‌پردازد و برای علاقه‌مندان و اقشار مختلف مردم می‌تواند بسیار جذاب باشد.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام دارای استعدادهای بسیار درخشانی در حوزه هنر تصویرسازی است، یادآور شد: برگزاری نمایشگاه‌های هنری یکی از راهبردهای اساسی در راستای حمایت از هنرمندان و همچنین شناساندن و تقویت رشته‌های مختلف هنری است و بر این اساس تلاش می‌شود که در طول سال نمایشگاه‌هایی از این قبیل در استان برگزار شود.

گفتنی است این نمایشگاه با شعار «دنیا با لبخند کودکان زیباست» عصر امروز با حضور مسئولان، اقشار مختلف مردم و هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر افتتاح می‌شود./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

برگزاری نخستین جشنواره نجوم

کانون پرورش فکری مازندران فراخوان نخستین جشنواره استانی نجوم را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری …